po 7.5.2018
A-tým

Arťom Mešaninov: Jsem šťastný, že jsem se vrátil

Sedm měsíců byl bez fotbalu. Kvůli zranění, které pro každého fotbalistu znamená dlouhou pauzu, a také riziko, že se třeba na hřiště už nikdy nevrátí. Arťom Mešaninov si na podzim coby hráč Znojma, kde byl na hostování, přetrhl křížový vaz v koleni. Následovala operace, dlouhá rekonvalescence a čekání na návrat, které v neděli skončilo. Dvaadvacetiletý obránce odehrál za juniorku celých devadesát minut v Liberci.

Porážka 0:3 ho mrzela, jak by ne. Přesto si z utkání odnesl i jiné výrazné dojmy. „Jsem šťastný, že jsem konečně mohl hrát. Nějakou dobu už trénuju, ale zápas je něco jiného. Konečně to přišlo. Opravdu jsem šťastný,“ pravil Arťom Mešaninov po utkání. 

Nebyl si po dlouhé pauze jist, co s ním zápasové vytížení udělá. „Před utkáním jsem si psal s rodiči. Psal jsem jim, že si přeju vydržet aspoň šedesát minut. Podařilo se mi celých devadesát,“ líčil dvaadvacetiletý hráč, který si v průběhu utkání zahrál v záloze i na „svém“ postu stopera. V závěru zápasu mohl snížit stav utkání z penalty, tu ale neproměnil. Cítil ostatně, že mu v posledních minutách síly přece jen začaly ubývat. „Ke konci už jsem se opravdu cítil hůř než na začátku, ale to přejde,“ věřil Arťom Mešaninov v lepší příští.

Také Bohumil Páník, trenér Baníku, byl rád, že se "ruský tank" konečně vrátil. „Je to pro něj v každém případě obrovské psychické povzbuzení. My ho samozřejmě budeme dál velice bedlivě sledovat a uvidíme, jaká bude jeho budoucnost,“ poznamenal trenér Baníku.

Arťom Mešaninov si přeje spojit svou budoucnost s Baníkem. „Byl bych šťastný, kdybych se ještě do konce sezony aspoň na chvíli dostal na hřiště v utkání áčka. Kdyby už třeba bylo rozhodnuto o tom, že se zachráníme, a já bych si mohl zahrát,“ řekl. „A kdyby to nevyšlo, budu makat dál. Tak abych dostal koleno do stoprocentního stavu a mohl v Baníku plnohodnotně pokračovat,“ svěřil se Arťom Mešaninov se svým přáním. 

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jiří
Fleišman
0
Jaroslav
Svozil
0
Viktor
Budinský
0
Jan
Laštůvka
0
Daniel
Holzer
0
Radovan
Murin
0
Jakub
Pokorný
0
Adam
Jánoš
0
David
Buchta
0
Jakub
Drozd
0
Gigli
Ndefe
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jan
Juroška
0
Muhammed
Sanneh
0
Ondřej
Šašinka
0
Tomáš
Zajíc
0
Patrizio
Stronati
0
Daniel
Tetour
0
Filip
Kaloč
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Ondřej
Kukučka