FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ambiciózní U19 startuje v sobotu proti Slovácku!

09.08.2019 | Redakce

S optimizmem v žilách se do mistrovské sezony chystá vstoupit baníkovská devatenáctka. Jak by ne? Tým trenéra Romana Westa má za sebou pestrou přípravu okořeněnou dobrými výsledky v přátelských zápasech a hlavně výbornou účastí na Zlatém kahanu. Trenér West věří, že Baník Ostrava U19 bude v 1. dorostenecké lize předvádět atraktivní fotbal. A začíná se naostro už v sobotu 10. srpna v 11 hodin v Háji ve Slezsku proti 1. FC Slovácko!

Trenére, jak jste spokojen s průběhem přípravy?

Jsem. Měli jsme ji opravdu velice pestrou a myslím si, že tým v ní prokázal svou kvalitu. A to nejen na Zlatém kahanu, kde jsme dokázali porazit Olympique Marseille nebo Górnik Zabrze. Myslím si, že do sezony můžeme vstupovat optimisticky. Letošní devatenáctka je velice zajímavá. Je hernější, je schopna prosadit se kombinačně i individuálně, v těchto aspektech má opravdu kvalitu. Věřím, že se to na hřišti projeví a že náš fotbal bude bavit. Chceme vyhrávat. Filozofie, s níž do sezony jdeme, není inkasovat méně gólů než soupeř, ale vstřelit více gólů než soupeř!

Tým, který máte k dispozici, má ve svých řadách několik individualit, o nichž už fanoušci Baníku vědí...

Ano, je jich v týmu několik. Budeme se hodně spoléhat na Timofeje Barkova, také na Vojtu Wojatschkeho. Hodně se zlepšil i Honza Martiník uprostřed pole. Příkladem talentu a příkladného přístupu je Kuba Drozd. A možná bych mohl jmenovat dál, ale já bych byl velice rád, abych v průběhu sezony mohl takto vyjmenovat třeba celý tým. Každý hráč v něm má svou roli a každý z nich má motivaci na sobě pracovat, tak aby se stal další z hlavních opor tohoto týmu. 

S jakými ambicemi tedy do sezony vstupujete?

Na podzim chceme v každém utkání vstřelit více gólů než soupeř. Až podzim skončí, podíváme se na tabulku, zhodnotíme si podzimní výkony a určíme si konečný cíl pro jarní část. Tím ale nechci říct, že nyní žádné ambice nemáme. Naopak! S cílem zvítězit budeme vstupovat do každého utkání. A chceme tímto způsobem začít už v sobotu proti Slovácku.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA