st 7.9.2022
A-tým

Alois Grussmann: Jediná domácí výhra je málo

Vedení klubu nepřetržitě řeší nepovedený vstup Baníku do prvoligové sezony. „Samozřejmě nemůžeme být spokojeni, hlavně s třemi prohrami na domácím hřišti. Jediná domácí výhra ze čtyř utkání je strašně málo,“ řekl sportovní ředitel Alois Grussmann.

Šest bodů po sedmi kolech a čtrnácté místo v tabulce nepochybně nenaplňují předsezonní očekávání...

To je samozřejmě bez diskuze. Nikoho nenapadlo, že z prvních čtyř domácích zápasů třikrát nebudeme vůbec bodovat, a právě prohrané domácí zápasy jsou důsledkem našeho současného postavení v tabulce. Zatímco venku nebyly naše výkony s výjimkou silně nepovedeného prvního poločasu na Bohemce špatné a mužstvo v nich určitý herní a kvalitativní standard prokázalo, domácí zápasy se nám opravdu nepovedly. Porazili jsme jen Zlín a to je vzhledem k losu málo.

Budete na nepovedený start nějak reagovat?

Abych předešel jakýmkoliv spekulacím, špatný start nás velmi trápí a zabýváme se jím čtyřiadvacet hodin denně, ale nijak nezměnil pozici trenéra. Pozice Pavla Vrby je úplně stejná jako před prvním kolem. Má naši plnou důvěru a společnými silami musíme najít cestu ven ze současné situace. Před sezonou jsme na tiskové konferenci jako jeden z hlavních cílů uvedli inventuru stávajícího kádru. S tím koresponduje i pohyb v kádru A-týmu v uplynulých dvou týdnech, kdy odešli čtyři hráči. Úvodní kola nám ale současně ukázala, že se kádr neobejde bez zkvalitnění.

Znamená to tedy, že se dají čekat do čtvrteční uzávěrky přestupů ještě nějaké příchody?

Je to otevřené. Není to ale jen o posledních dnech, různá jednání jsme vedli v posledních týdnech. Jednali jsme o několika hráčích, padala různá jména a varianty, ale do tohoto okamžiku nic hotového není. Asi mohu prozradit, že jsme stáli například o Vlkanovu, bohužel Plzni v současné situaci nemůžeme konkurovat, tak to prostě je. Takové finanční možnosti nemáme. A přivést teď za každou cenu hráče odjinud, jen proto, ať někdo přijde, to taky nechceme. Ale zbývají stále ještě necelé dva dny a určitá jednání jsou otevřená. Jsme si ale jisti, že současné mužstvo má kvalitu na to, aby se ze současné situace - čtrnáctého místa - dostalo svými vlastními silami. To teď musí být naši prvořadou snahou. Nesledovat horní šestku, ale dostat se do středního pásma tabulky, co nejdále od posledních tří míst. Tak bych definoval a přehodnotil náš momentální krátkodobý cíl pro nejbližší týdny a měsíce.

Lepší se alespoň zdravotní stav Ladislava Almásiho?

Zatím bohužel nijak výrazně. Laco absolvoval v pondělí další vyšetření, tentokrát u specialisty, profesora Koláře v Praze, který doporučil další léčbu, a za týden ho čeká kontrola. Chce to ještě nějaký čas a trpělivost, na Pardubice k dispozici určitě nebude. Pevně ale věříme, že na nás fanoušci nezanevřou a proti Pardubicím nám na stadion přijdou pomoct. Chápeme, že jsou zklamaní, ale stejně tak doufáme, že hráče znovu podpoří. Pro nás jsou fanoušci opravdovým dvanáctým hráčem a potřebujeme je v hledišti.

13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
9
David
Buchta
32
Paixao da Silva
Ewerton
77
Gigli
Ndefe
15
Patrick
Kpozo
70
David
Fadairo
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
20
Abdullahi
Tanko
22
Filip
Kaloč
37
Matej
Madleňák
28
Filip
Kubala
1
Martin
Hrubý
4
Robert
Mišković
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
11
Eldar
Šehić
12
Tomáš
Rigo
35
Jakub
Markovič
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
99
Ladislav
Almási