st 28.7.2021
Aktuální zprávy

Alois Grussmann: Fanoušci, dík za Jablonec, přijďte zas!

Domácí premiéra Baníku v novém ligovém ročníku se blíží. Sportovní ředitel klubu Alois Grussmann věří, že fanoušci si na stadion navzdory některým přetrvávajícím opatřením cestu najdou a Baníku v utkání se Zlínem v pouti za třemi body pomohou. Sportovní šéf klubu věří, že příznivcům neuniklo, že Baník v prvním kole v Jablonci podal navzdory porážce dobrý výkon. A že tedy má v neděli na co navázat.

Věříte, že městský stadion bude v neděli v rámci povolené kapacity 7500 diváků zaplněný?

Moc bych si to přál a chtěl bych tímto všechny fanoušky na zápas pozvat. Ti z nich, kteří byli minulý týden v Jablonci, nebo sledovali přenos zápasu, mi dají, myslím si, zapravdu, že výkon, který mužstvo v Jablonci podalo, snesl docela přísná měřítka. Nebylo to samozřejmě bez chyb, jinak bychom neprohráli. Nemám ve zvyku mužstvo po prohraném zápase chválit, ale tady to udělat musím. V Jablonci jsme měli minimálně na bod, kdybychom proměnili šance, zřejmě bychom i vyhráli. Navíc to nebyly šance z nějakých náhodných brejků, mužstvo se prezentovalo i dobrou hrou, chvílemi jsme domácí celek přehrávali. Věřím, že kluci doma proti Zlínu tento výkon minimálně zopakují a přidají i góly. A že stojí za to přijít, vidět to na vlastní oči a klukům navíc pomoct.

Překvapilo vás, kolik fanoušků Baníku v Jablonci bylo?

Vím, že fanoušci jezdí ve velkém počtu i do těch nevzdálenějších ligových destinací. Ale vzhledem k tomu, že jsou prázdniny, doba ještě není úplně ideální, bylo horko a je to vážně daleko, to pro mě příjemné překvapení asi bylo. Každému fanouškovi, který v Jablonci byl a mužstvu pomáhal, za to upřímně děkuju! Díky a přijďte v neděli znovu!

Na co ještě byste fanoušky před utkáním se Zlínem přilákal?

Určitě na nové hráče. Opravdu si myslím, že se všechny čtyři posily povedly a že je na co se dívat. Nejen Laco Almási, který mohl dát v Jablonci snad čtyři góly, jeden navíc dal a nebyl mu uznán, nebo David Lischka, který si vzadu odvádí své, převzal vůdčí úlohu v defenzivě a pomáhá i směrem dopředu, ale i Lukáš Budínský a Jirka Klíma, kteří začali s přípravu později a manko doháněli, mají co ukázat a je zajímavé sledovat, co umí.

Věříte, že se fanoušci nenechají odradit některými přetrvávajícími opatřeními?

Chtěl bych je o to požádat. My z těch opatření žádnou radost nemáme. Nevymysleli jsme je a respektovat je musíme, LFA to striktně vyžaduje. Věřím, že fanoušci Baníku navzdory tomu přijdou a budou chtít být s námi přímo u toho. Už nás konečně může být na stadionu o dost více než v nedávné minulosti, atmosféra už bude, předpokládám, výrazně lepší a lepší budou, o tom jsem přesvědčen, i výkony mužstva. Tak jak jsme naznačili v Jablonci, jen s tím rozdílem, že věřím, že se tentokrát prosadíme i gólově.

Zápasy

23.
neděle
června
Líšeň VS Baník
Přátelská utkání
26.
středa
června
16:00
Baník VS Žilina
Přátelská utkání

Další články

0
Jan
Juroška
0
Martin
Hrubý
0
Jiří
Klíma
0
Eldar
Šehić
0
Patrick
Kpozo
0
David
Lischka
0
Ladislav
Almási
0
Tomáš
Rigo
0
Jiří
Letáček
0
Samuel
Grygar
0
Filip
Kubala
0
Robert
Mišković
0
Jiří
Boula
0
Karel
Pojezný
0
Gigli
Ndefe
0
Daniel
Holzer
0
David
Buchta
0
Jakub
Markovič
0
Matěj
Šín
0
Filip
Blažek
0
Abdullahi
Tanko
0
Michal
Frydrych