st 28.7.2021
Aktuální zprávy

Alois Grussmann: Fanoušci, dík za Jablonec, přijďte zas!

Domácí premiéra Baníku v novém ligovém ročníku se blíží. Sportovní ředitel klubu Alois Grussmann věří, že fanoušci si na stadion navzdory některým přetrvávajícím opatřením cestu najdou a Baníku v utkání se Zlínem v pouti za třemi body pomohou. Sportovní šéf klubu věří, že příznivcům neuniklo, že Baník v prvním kole v Jablonci podal navzdory porážce dobrý výkon. A že tedy má v neděli na co navázat.

Věříte, že městský stadion bude v neděli v rámci povolené kapacity 7500 diváků zaplněný?

Moc bych si to přál a chtěl bych tímto všechny fanoušky na zápas pozvat. Ti z nich, kteří byli minulý týden v Jablonci, nebo sledovali přenos zápasu, mi dají, myslím si, zapravdu, že výkon, který mužstvo v Jablonci podalo, snesl docela přísná měřítka. Nebylo to samozřejmě bez chyb, jinak bychom neprohráli. Nemám ve zvyku mužstvo po prohraném zápase chválit, ale tady to udělat musím. V Jablonci jsme měli minimálně na bod, kdybychom proměnili šance, zřejmě bychom i vyhráli. Navíc to nebyly šance z nějakých náhodných brejků, mužstvo se prezentovalo i dobrou hrou, chvílemi jsme domácí celek přehrávali. Věřím, že kluci doma proti Zlínu tento výkon minimálně zopakují a přidají i góly. A že stojí za to přijít, vidět to na vlastní oči a klukům navíc pomoct.

Překvapilo vás, kolik fanoušků Baníku v Jablonci bylo?

Vím, že fanoušci jezdí ve velkém počtu i do těch nevzdálenějších ligových destinací. Ale vzhledem k tomu, že jsou prázdniny, doba ještě není úplně ideální, bylo horko a je to vážně daleko, to pro mě příjemné překvapení asi bylo. Každému fanouškovi, který v Jablonci byl a mužstvu pomáhal, za to upřímně děkuju! Díky a přijďte v neděli znovu!

Na co ještě byste fanoušky před utkáním se Zlínem přilákal?

Určitě na nové hráče. Opravdu si myslím, že se všechny čtyři posily povedly a že je na co se dívat. Nejen Laco Almási, který mohl dát v Jablonci snad čtyři góly, jeden navíc dal a nebyl mu uznán, nebo David Lischka, který si vzadu odvádí své, převzal vůdčí úlohu v defenzivě a pomáhá i směrem dopředu, ale i Lukáš Budínský a Jirka Klíma, kteří začali s přípravu později a manko doháněli, mají co ukázat a je zajímavé sledovat, co umí.

Věříte, že se fanoušci nenechají odradit některými přetrvávajícími opatřeními?

Chtěl bych je o to požádat. My z těch opatření žádnou radost nemáme. Nevymysleli jsme je a respektovat je musíme, LFA to striktně vyžaduje. Věřím, že fanoušci Baníku navzdory tomu přijdou a budou chtít být s námi přímo u toho. Už nás konečně může být na stadionu o dost více než v nedávné minulosti, atmosféra už bude, předpokládám, výrazně lepší a lepší budou, o tom jsem přesvědčen, i výkony mužstva. Tak jak jsme naznačili v Jablonci, jen s tím rozdílem, že věřím, že se tentokrát prosadíme i gólově.

70
David
Fadairo
35
Jakub
Markovič
22
Filip
Kaloč
17
Michal
Frydrych
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
4
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
28
Filip
Kubala
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
32
Paixao da Silva
Ewerton
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
12
Tomáš
Rigo
11
Eldar
Šehić
37
Matej
Madleňák