čt 23.3.2017
A-tým

Alexander Jakubov: Derby bylo zážitek

Pro Alexandra Jakubova to byl křest ohněm. Kouč Vlastimil Petržela hodil zimní posilu Baníku k její premiéře v modrobílých barvách rovnou do vřavy slezského derby na opavské půdě. „Byl to docela zážitek,“ usmál se sedmadvacetiletý útočník, který po dlouhodobém zranění odehrál za Baník prvních 45 minut a byl na hřišti i u rozhodující trefy Tomáše Mičoly.

Jaké dojmy jste si odnesl z derby?

Mluvilo se o tom dlouho. Kulisa byla výborná, to se musí nechat. Akorát je škoda, že u toho nebyli i naši fanoušci. Bylo by to ještě lepší. Je cítit, že ta rivalita mezi fanoušky je velká. Už u rozcvičky jsme to trochu pocítili, ale vše v mezích. Hlavně, že máme tři body.

Jak se vám v takové atmosféře hraje?

Mi se v tom právě hraje dobře. Pomáhá mi to, vyhecuje mě to. Byl to ale strašně těžký zápas. Je fajn, že jsme ho zvládli a zase jim trochu odskočili v tabulce. Ale byl to jen jeden zápas, dalších jedenáct je před námi. Nic není rozhodnuto.

Už jste po zranění stoprocentně fit?

Stoprocentní to zatím není. Ten poločas jsem v rámci možností nějak zvládl, ale ta noha ještě není úplně doléčená. Ještě to chce nějaký čas. Ale věřím, že to bude lepší a lepší.

6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanovič