čt 23.3.2017
A-tým

Alexander Jakubov: Derby bylo zážitek

Pro Alexandra Jakubova to byl křest ohněm. Kouč Vlastimil Petržela hodil zimní posilu Baníku k její premiéře v modrobílých barvách rovnou do vřavy slezského derby na opavské půdě. „Byl to docela zážitek,“ usmál se sedmadvacetiletý útočník, který po dlouhodobém zranění odehrál za Baník prvních 45 minut a byl na hřišti i u rozhodující trefy Tomáše Mičoly.

Jaké dojmy jste si odnesl z derby?

Mluvilo se o tom dlouho. Kulisa byla výborná, to se musí nechat. Akorát je škoda, že u toho nebyli i naši fanoušci. Bylo by to ještě lepší. Je cítit, že ta rivalita mezi fanoušky je velká. Už u rozcvičky jsme to trochu pocítili, ale vše v mezích. Hlavně, že máme tři body.

Jak se vám v takové atmosféře hraje?

Mi se v tom právě hraje dobře. Pomáhá mi to, vyhecuje mě to. Byl to ale strašně těžký zápas. Je fajn, že jsme ho zvládli a zase jim trochu odskočili v tabulce. Ale byl to jen jeden zápas, dalších jedenáct je před námi. Nic není rozhodnuto.

Už jste po zranění stoprocentně fit?

Stoprocentní to zatím není. Ten poločas jsem v rámci možností nějak zvládl, ale ta noha ještě není úplně doléčená. Ještě to chce nějaký čas. Ale věřím, že to bude lepší a lepší.

8
Jaroslav
Harušťák
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
18
Tomáš
Zajíc
66
Denis
Granečný
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma