FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Alexander Jakubov: Derby bylo zážitek

23.03.2017 | Redakce

Pro Alexandra Jakubova to byl křest ohněm. Kouč Vlastimil Petržela hodil zimní posilu Baníku k její premiéře v modrobílých barvách rovnou do vřavy slezského derby na opavské půdě. „Byl to docela zážitek,“ usmál se sedmadvacetiletý útočník, který po dlouhodobém zranění odehrál za Baník prvních 45 minut a byl na hřišti i u rozhodující trefy Tomáše Mičoly.

Jaké dojmy jste si odnesl z derby?

Mluvilo se o tom dlouho. Kulisa byla výborná, to se musí nechat. Akorát je škoda, že u toho nebyli i naši fanoušci. Bylo by to ještě lepší. Je cítit, že ta rivalita mezi fanoušky je velká. Už u rozcvičky jsme to trochu pocítili, ale vše v mezích. Hlavně, že máme tři body.

Jak se vám v takové atmosféře hraje?

Mi se v tom právě hraje dobře. Pomáhá mi to, vyhecuje mě to. Byl to ale strašně těžký zápas. Je fajn, že jsme ho zvládli a zase jim trochu odskočili v tabulce. Ale byl to jen jeden zápas, dalších jedenáct je před námi. Nic není rozhodnuto.

Už jste po zranění stoprocentně fit?

Stoprocentní to zatím není. Ten poločas jsem v rámci možností nějak zvládl, ale ta noha ještě není úplně doléčená. Ještě to chce nějaký čas. Ale věřím, že to bude lepší a lepší.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA