ne 5.5.2019
A-tým

Adam Jánoš: Šance jsme na Spartě měli

Bojoval, jako bojuje v každém utkání, do kterého nastoupí. Také na Spartě vybojoval pro svůj tým spoustu míčů. Navíc se Adam Jánoš dostal do dvou zajímavých střeleckých pozic. Pokaždé mu chyběl kousek. I proto Baník na Letné tentokrát gól nedal a prohrál 0:3.

Jak hodnotíte výkon, který jste na Letné předvedli?

Mrzí mě, že jsme nevyužili šance. Prostě nám to tam teď nepadá. Měli jsme z těch akcí, kterém jsme  si vypracovali, toho dohrát víc. Nějaké jsme tam měli. I takové, jako předvedl Karlsson s Drchalem. Něco podobného jsme tam měli i my, ale my to prostě nedohrajeme.

Po prvním poločase jste navzdory solidnímu výkonu prohrávali. O čem byla tedy řeč v kabině?

Myslím si, že jsme hráli dobře. A ty šance tam byly. Takže jsme si říkali, že do druhé půle nastoupíme podobně. Akorát jsme se dostali pod zbytečný tlak. Něco jsme tam neodvrátili na vápně a byla z toho penalta.

I vy sám jste se dostal do zajímavých pozic. Jednou jste to na sparťanského gólmana Heču zkoušel z poměrně velké vzdálenosti lobem. A málem vám vyšel...

Já to tak zkouším kolikrát i na tréninku. Gólmani zmenšují úhel a vyjdou si víc před branku. Tak jsem to zkusil. Chtělo to poslat ten míč ještě víc dozadu. Mohl z toho být gól.

Podle vaší reakce v okamžiku, kdy Heča míč přece jen konečky prstů vytlačil váš lob na roh, to vypadalo, že jste do poslední sekundy věřil, že váš pokus skutečně gólem skončí, že?

Já v to doufám pořád, protože těch gólů moc nedávám. Věřím, že ještě nějaký v této sezoně přidám.

A ve druhé půli jste trefil tyč...

To byla podobná situace. Točilo se to a já zase do poslední chvíle doufal, že to tam spadne. Jenže se to nakonec vytočilo trochu ven a šlo to do tyče.

Co porážka na Spartě pro další průběh finálové části ligy znamená?

Škoda že jsme neuhráli aspoň bod v Jablonci. Šance na konečné čtvrté místo by byla větší. Ona pořád nějaká existuje, o tom žádná. Prioritou pro nás ale je udržet to páté místo.