čt 18.3.2021
A-tým

Adam Jánoš: Nezvládli jsme standardku

Pokutový kop ze závěru rozhodl o vyřazení Baníku z domácího poháru. Na Letné podlehl 0:1. „Byl to průběhem asi takový remízový zápas, ale rozhodla to jedna situace ve vápně, po které následovala penalta,“ řekl Adam Jánoš.

Baník se na Spartě prezentoval srdnatým a sympatickým výkonem, kterému chybělo jen gólové vyjádření.

„Měli jsme nějaké střely, ale oni toho dost zblokovali, několik střel jenom mi samotnému. Asi nějaká stoprocentní šance tam asi nebyla, možná Kali v prvním poločase, kdy mu to Heča vytáhl. Celkově si myslím, že jsme se s tím poprali dobře. Ani Sparta neměla nějaké vyložené šance, nakonec rozhodla penalta,“ konstatoval Adam Jánoš.

Co se událo při rozhodující situaci v hostujícím vápně? „Nezvládli jsme tu standardku celkově od rozehrání. Centr už neměl vůbec přijít a ve vápně to musíme v takové fázi zápasu dohrát, vyřešit lépe. Nesmíme soupeři dovolit penaltu. Pak už nezbylo moc času s tím ještě něco udělat.“

Baník i přes těsnou prohru podruhé v krátké době proti týmu z čela ligy v Praze herně obstál. „Chtěli jsme hrát aktivně, ale zároveň opatrně odzadu, abychom jim nedarovali hloupý gól. Myslím, že nám to fungovalo. Musíme v tom pokračovat i na Slovácku,“ dodal Adam Jánoš.

30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
18
Robert
Mišković
22
Filip
Kaloč
96
Eneo
Bitri
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
24
Jan
Juroška
8
Srdjan
Plavšić
3
Muhammed
Sanneh
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman