čt 18.3.2021
A-tým

Adam Jánoš: Nezvládli jsme standardku

Pokutový kop ze závěru rozhodl o vyřazení Baníku z domácího poháru. Na Letné podlehl 0:1. „Byl to průběhem asi takový remízový zápas, ale rozhodla to jedna situace ve vápně, po které následovala penalta,“ řekl Adam Jánoš.

Baník se na Spartě prezentoval srdnatým a sympatickým výkonem, kterému chybělo jen gólové vyjádření.

„Měli jsme nějaké střely, ale oni toho dost zblokovali, několik střel jenom mi samotnému. Asi nějaká stoprocentní šance tam asi nebyla, možná Kali v prvním poločase, kdy mu to Heča vytáhl. Celkově si myslím, že jsme se s tím poprali dobře. Ani Sparta neměla nějaké vyložené šance, nakonec rozhodla penalta,“ konstatoval Adam Jánoš.

Co se událo při rozhodující situaci v hostujícím vápně? „Nezvládli jsme tu standardku celkově od rozehrání. Centr už neměl vůbec přijít a ve vápně to musíme v takové fázi zápasu dohrát, vyřešit lépe. Nesmíme soupeři dovolit penaltu. Pak už nezbylo moc času s tím ještě něco udělat.“

Baník i přes těsnou prohru podruhé v krátké době proti týmu z čela ligy v Praze herně obstál. „Chtěli jsme hrát aktivně, ale zároveň opatrně odzadu, abychom jim nedarovali hloupý gól. Myslím, že nám to fungovalo. Musíme v tom pokračovat i na Slovácku,“ dodal Adam Jánoš.

0
Paixao da Silva
Ewerton
15
Patrick
Kpozo
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
9
David
Buchta
12
Tomáš
Rigo
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
35
Jakub
Markovič
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka