FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Adam Jánoš: Chceme zabojovat o čtvrtou příčku

02.05.2019 | Redakce

Finále FORTUNA:LIGY je tu. A Baník Ostrava do něj vstoupí na Spartě. S Adamem Jánošem jsme si popovídali nejen o tom, s jakými úmysly Baník na Spartu odcestuje. Ale také o tom, co všechno ještě baníkovce v této sezoně čeká.

Finále FORTUNA:LIGY je tu. Vnímáte to tak, nebo je sobotní utkání na Spartě prostě jen pokračováním rozehrané sezony?

Vnímáme to asi jako finálovou část sezony. Anebo jako část sezony, ve které už hrajeme vyloženě o to, jestli se nám podaří ještě skončit na čtvrté příčce. I když to bude těžké, protože jsme teď v Jablonci prohráli. Ale reálné je všechno. Budeme se snažit urvat body všude, abychom uhájili páté místo a zkusili zaútočit na to čtvrté.

Současně vás čeká finále domácího poháru…

Tam to bude takové trochu vabank, si myslím. Hraje se na jeden zápas a my se ho samozřejmě budeme snažit vyhrát. Kdyby se to povedlo, dostali bychom se do výhodné pozice v boji o Evropskou ligu. A získali bychom samozřejmě pro fanoušky cennou trofej.

V utkání v Jablonci byla na mužstvu cítit únava. Byla jen momentální?

Bylo to vlastně třicáté kolo, takže jsme měli v nohách stejně zápasů, jako kdybychom právě dohráli sezonu. Jenže se nám tam ty zápasy zrovna dost nakumulovaly. Byl tam pohár, pak ten pětihodinový přejezd do Jablonce, trochu to na nás dolehlo. Doufám, že se z toho oklepeme a bude to o třídu lepší.

Baník tedy začíná finálovou část na Spartě…

Bude to pro nás klasický zápas na Spartě. Musíme hrát zodpovědně, protože jsme teď dostali hodně zbytečných gólů. Některé jsme si dali skoro sami. Takže jak jsem řekl, hrát zodpovědně a mohli bychom to zvládnout.

Na Spartě Baník relativně nedávno hrál. A po solidním začátku nakonec prohrál…

Ale hráli jsme tam, myslím dobře. Akorát jsme nezvládli ten konec a darovali jsme soupeři góly. Musíme si dávat pozor na standardky, protože Karlsson z nich dává góly. Nám ho teda dal. Ale my jsme viděli jejich zápas s Opavou a musíme se prostě pořádně připravit.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA