FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Áčko v Orlové odstartovalo zimní dril

04.01.2017 | Redakce

Baník má v nohách první trénink zimní přípravy. Na umělé trávě v Orlové se do něj dnes zapojilo sedmnáct hráčů a tři gólmani, nechyběly ani všechny nové posily: záložníci Robert Hrubý se Štefanem Pekárem a útočník Alexander Jakubov.

První tréninkové dávky s týmem polykal i brankář Martin Šustr, jehož příchod z Kroměříže se formálně dolaďuje. „Tři hráči do pole, které jsme udělali, byli moje priorita. Jsem opravdu spokojen, že jsme je získali. Nevylučujeme ještě další změny, třeba i v případě, že by se někdo zranil. Ale takhle je to mužstvo kvalitní a připraveno na boj o postup do první ligy,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Úvodní trénink nestihl Dyjan Carlos De Azevedo, který by se po návratu z Brazílie měl zapojit v dalších dnech, ani šestice mladých Denis Granečný, Ondřej Chvěja, Matěj Helešic, Dan Ožvolda, Dominik Smékal, Tomáš Freit, která dnes absolvovala fyzické testy.

Kádr o několik jmen ale také prořídl. David Lischka se vrátil z hostování do Jablonce, Jakub Šašinka je na testech v Popradu a čtyřlístek Jakub Malý, Martin Honiš, Jan Matěj, Marek Szotkowski dnes zahájil přípravu s Vítkovicemi. „V jednání je, že by tam hostovali do konce sezony a sbírali zkušenosti v druhé lize,“ řekl Dušan Vrťo. Individuálně dnes trénoval Lukáš Lupták, který si může hledat nové angažmá.

Baník se střídavě na umělkách v Orlové a Ostravě bude dvoufázově připravovat do konce týdne a v pondělí mužstvo odjíždí na devítidenní kondiční soustředění do Kroměříže. První přátelské utkání sehraje 21. ledna proti Górniku Zabrze.


                                        Aktuální kádr Baníku

Brankáři: Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr

Obránci: Martin Sus, Josef Celba, Tomáš Zápotočný, Jakub Pokorný, Arťom Meščaninov, Tomáš Hučko, Denis Granečný

Záložníci: Marek Hlinka, Robert Hrubý, Dan Ožvolda, Ondřej Chvěja, Štefan Pekár, Tomáš Mičola, Dyjan Carlos De Azevedo, Karol Mondek, Bronislav Stáňa, Matěj Helešic, Tomáš Freit, Dominik Smékal, Petr Nerad

Útočníci: Ľubomír Urgela, Ondřej Šašinka, Alexander Jakubov

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA