st 4.1.2017
A-tým

Áčko v Orlové odstartovalo zimní dril

Baník má v nohách první trénink zimní přípravy. Na umělé trávě v Orlové se do něj dnes zapojilo sedmnáct hráčů a tři gólmani, nechyběly ani všechny nové posily: záložníci Robert Hrubý se Štefanem Pekárem a útočník Alexander Jakubov.

První tréninkové dávky s týmem polykal i brankář Martin Šustr, jehož příchod z Kroměříže se formálně dolaďuje. „Tři hráči do pole, které jsme udělali, byli moje priorita. Jsem opravdu spokojen, že jsme je získali. Nevylučujeme ještě další změny, třeba i v případě, že by se někdo zranil. Ale takhle je to mužstvo kvalitní a připraveno na boj o postup do první ligy,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Úvodní trénink nestihl Dyjan Carlos De Azevedo, který by se po návratu z Brazílie měl zapojit v dalších dnech, ani šestice mladých Denis Granečný, Ondřej Chvěja, Matěj Helešic, Dan Ožvolda, Dominik Smékal, Tomáš Freit, která dnes absolvovala fyzické testy.

Kádr o několik jmen ale také prořídl. David Lischka se vrátil z hostování do Jablonce, Jakub Šašinka je na testech v Popradu a čtyřlístek Jakub Malý, Martin Honiš, Jan Matěj, Marek Szotkowski dnes zahájil přípravu s Vítkovicemi. „V jednání je, že by tam hostovali do konce sezony a sbírali zkušenosti v druhé lize,“ řekl Dušan Vrťo. Individuálně dnes trénoval Lukáš Lupták, který si může hledat nové angažmá.

Baník se střídavě na umělkách v Orlové a Ostravě bude dvoufázově připravovat do konce týdne a v pondělí mužstvo odjíždí na devítidenní kondiční soustředění do Kroměříže. První přátelské utkání sehraje 21. ledna proti Górniku Zabrze.


                                        Aktuální kádr Baníku

Brankáři: Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr

Obránci: Martin Sus, Josef Celba, Tomáš Zápotočný, Jakub Pokorný, Arťom Meščaninov, Tomáš Hučko, Denis Granečný

Záložníci: Marek Hlinka, Robert Hrubý, Dan Ožvolda, Ondřej Chvěja, Štefan Pekár, Tomáš Mičola, Dyjan Carlos De Azevedo, Karol Mondek, Bronislav Stáňa, Matěj Helešic, Tomáš Freit, Dominik Smékal, Petr Nerad

Útočníci: Ľubomír Urgela, Ondřej Šašinka, Alexander Jakubov

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Tomáš
Zajíc
0
Gigli
Ndefe
0
Radovan
Murin
0
Viktor
Budinský
0
Patrizio
Stronati
0
Jan
Laštůvka
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jakub
Pokorný
0
Jakub
Drozd
0
David
Buchta
0
Ondřej
Šašinka
0
Jan
Juroška
0
Jaroslav
Svozil
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Muhammed
Sanneh
0
Daniel
Holzer
0
Filip
Kaloč
0
Adam
Jánoš
0
Jiří
Fleišman
0
Ondřej
Kukučka
0
Daniel
Tetour