st 31.5.2023
A-tým

Abdullahi Tanko přestupuje do Baníku

První letní posilou Baníku je ofenzivní hráč Abdullahi Tanko. Pětadvacetiletý Nigerijec na Bazaly přichází z druholigového Varnsdorfu a podepsal tříletou smlouvu s opcí.

Krajní ofenzivní hráč zaujal ve druhé lize nejen výkony a střeleckou potencí, ale také dynamikou a rychlostí, která je jeho charakteristickým herním znakem.

„Sledovali jsme jeho výkony ve druhé lize a je velice zajímavý hráč. Je skvěle rychlostně vybavený, má tah na bránu, je přímočarý. Jeho zápasová data jsou srovnatelná s Yirou Sorem, pokud jde o běžeckou stránku. Navíc se velmi rychle dokázal adaptovat v českém prostředí. Jak se více a více prosazoval, tak rostl zájem dalších klubů z první ligy. Byl to nakonec celkem boj, ale získali jsme ho do našich služeb,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Abdullahi Tanko je v Evropě už šest let a před příchodem do Varnsdorfu působil dlouho v Portugalsku, například v Chávesu a Gil Vicente. Ve Varnsdorfu si v uplynulé sezoně připsal 15 gólů a 4 asistence, proti Táborsku zaznamenal i hattrick.

„Těším se, že jdu do první ligy a do klubu, který má takovou diváckou podporu. Doufám, že se v Baníku dokážu prosadit a mužstvu pomůžu góly i svou hrou. Vím, že už se tu pár kluků z Nigérie prosadilo a chci být dalším z nich,“ řekl Abdullahi Tanko.

30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
11
Eldar
Šehić
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo
70
David
Fadairo
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
37
Matej
Madleňák
5
Jiří
Boula