pá 16.10.2020
A-tým

A-tým v pondělí do plného tréninku

Do soboty individuálně, od pondělí znovu v týmu a bez omezení. Tak aktuálně probíhá příprava A-týmu Baníku. O tom, že české profesionální kluby mohou navzdory opatřením trénovat bez omezení, informovala ve středu LFA. Stalo se tak po jednání ministerstva zdravotnictví s Národní sportovní agenturou, která se navíc výraznou měrou zasadila o vznik důležitého dotačního programu COVID-sport 2.

„Je dobře, že profesionální fotbalové kluby nakonec mohou z rozhodnutí vlády trénovat naplno. Při veškerých opatřeních, které už dlouho dodržujeme, včetně pravidelného testování, mi to přijde logické,“ uvedl trenér Luboš Kozel. „A pokud na této skutečnosti má zásluhu Národní sportovní agentura, pak je potřeba jí za její práci poděkovat,“ dodal trenér Kozel.

Národní sportovní agentura se spolu s ministerstvem průmyslu a obchodu podílela také na vzniku dotačního programu COVID-sport 2. 500 milionů korun z tohoto dotačního programu poputuje českým profesionálním klubům z deseti vybraných profesionálních soutěží. Prostředky z tohoto programu by v nelehké době měly pomoci také Baníku.

„Tato podpora profesionálnímu sportu je v současné době nesmírně důležitá,“ řekl Václav Brabec, majitel Baníku Ostrava. „Pro tuzemský profesionální sport je skvělou zprávou, že má v Národní sportovní agentuře a jejím předsedovi Milanu Hniličkovi takovou podporu,“ pokračoval šéf ostravského klubu.

Baník v současné době sčítá ztráty. „Ty nyní narůstají v několika oblastech. Přicházíme o značné prostředky z ticketingu. Jsou to prostředky, o které se Baník vzhledem ke své výjimečné návštěvnosti ve svém běžném provozu opírá. Současné krize zasáhla také partnery klubu, což se na klubových příjmech bohužel také projevuje. Je dobře, že se Národní sportovní agentura v této situaci za profesionální sport takovýmto způsobem staví. A ještě jednou za to děkuji,“ doplnil Václav Brabec. 

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jakub
Pokorný
0
Jaroslav
Svozil
0
Jakub
Drozd
0
Jan
Juroška
0
Ondřej
Šašinka
0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Filip
Kaloč
0
Jan
Laštůvka
0
Daniel
Holzer
0
Adam
Jánoš
0
Patrizio
Stronati
0
Ondřej
Kukučka
0
Viktor
Budinský
0
Muhammed
Sanneh
0
Gigli
Ndefe
0
Radovan
Murin
0
Daniel
Tetour
0
Tomáš
Zajíc