pá 1.7.2022
A-tým

Třetí příprava: polská Nieciecza

Série letních přípravných zápasů pokračuje v sobotu duelem s polským týmem Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Výkop je v 10:00 na hřišti TJ Unie Hlubina.

Baníku pomalu vrcholí hrubá fáze přípravy, v níž se primárně věnuje kondici. „Zátěž znovu rozložíme, na hřiště se dostanou někteří hráči, kteří nenastoupili proti Zlínu,“ řekl trenér Pavel Vrba, který má k dispozici momentálně tři desítky hráčů s výjimkou dlouhodobě zraněných Jaroslava Svozila a Jana Jurošky. Právě po utkání s Niecieczou plánuje úvodní zúžení širšího kádru.

Ačkoliv Termalica spadla do druhé polské ligy, jde o zajímavého soupeře. Tým vede české duo Radoslav Látal – Radim Kučera, kteří oba v minulosti Baník koučovali, v kádru je další bývalý ostravský hráč Tomáš Poznar, záložník Michal Hubínek nebo bosenský útočník Muris Mešanovič, který dříve hrával za Slavii, Jablonec či Mladá Boleslav. Ambicí klubu je okamžitý návrat do ekstraklasy.

Nieciecza je v přípravě o kus dále. Už za dva týdny startuje ligové boje a formu vylaďuje na soustředění v nedaleké Wodzislawi, kde ve středu pokořila Karvinou 5:1.

Zápas se bude hrát od 10:00 v areálu TJ Unie Hlubina. Držitelé nových permanentek na sezonu 2022/23 mají vstup zdarma (permice 2021/22 už neplatí!), ostatní zaplatí 70 korun. Vstup do areálu je ze strany od Gajdošovy ulice (viz mapka). Současně si dovolujeme upozornit, že na Gajdošově ulici, hlavní příjezdové komunikaci, v těchto dnech probíhají opravné práce, a pokud se vypravíte autem, je nutné počítat s možnými komplikacemi na příjezdu a s parkováním.

Z utkání přineseme stream na našem YouTube kanálu, textový on-line přenos můžete sledovat zde, sestavy, změny stavu a střídání na našem twitteru či facebooku.

9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
1
Martin
Hrubý
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
12
Tomáš
Rigo
11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
6
Daniel
Tetour
4
Robert
Mišković
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič
70
David
Fadairo
26
Filip
Blažek
28
Filip
Kubala
32
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
15
Patrick
Kpozo
21
Jiří
Klíma
37
Matej
Madleňák
7
Karel
Pojezný