pá 1.7.2022
A-tým

Třetí příprava: polská Nieciecza

Série letních přípravných zápasů pokračuje v sobotu duelem s polským týmem Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Výkop je v 10:00 na hřišti TJ Unie Hlubina.

Baníku pomalu vrcholí hrubá fáze přípravy, v níž se primárně věnuje kondici. „Zátěž znovu rozložíme, na hřiště se dostanou někteří hráči, kteří nenastoupili proti Zlínu,“ řekl trenér Pavel Vrba, který má k dispozici momentálně tři desítky hráčů s výjimkou dlouhodobě zraněných Jaroslava Svozila a Jana Jurošky. Právě po utkání s Niecieczou plánuje úvodní zúžení širšího kádru.

Ačkoliv Termalica spadla do druhé polské ligy, jde o zajímavého soupeře. Tým vede české duo Radoslav Látal – Radim Kučera, kteří oba v minulosti Baník koučovali, v kádru je další bývalý ostravský hráč Tomáš Poznar, záložník Michal Hubínek nebo bosenský útočník Muris Mešanovič, který dříve hrával za Slavii, Jablonec či Mladá Boleslav. Ambicí klubu je okamžitý návrat do ekstraklasy.

Nieciecza je v přípravě o kus dále. Už za dva týdny startuje ligové boje a formu vylaďuje na soustředění v nedaleké Wodzislawi, kde ve středu pokořila Karvinou 5:1.

Zápas se bude hrát od 10:00 v areálu TJ Unie Hlubina. Držitelé nových permanentek na sezonu 2022/23 mají vstup zdarma (permice 2021/22 už neplatí!), ostatní zaplatí 70 korun. Vstup do areálu je ze strany od Gajdošovy ulice (viz mapka). Současně si dovolujeme upozornit, že na Gajdošově ulici, hlavní příjezdové komunikaci, v těchto dnech probíhají opravné práce, a pokud se vypravíte autem, je nutné počítat s možnými komplikacemi na příjezdu a s parkováním.

Z utkání přineseme stream na našem YouTube kanálu, textový on-line přenos můžete sledovat zde, sestavy, změny stavu a střídání na našem twitteru či facebooku.

23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
29
Ladislav
Takács
32
Lukáš
Budínský
17
Michal
Frydrych
26
Muhamed
Tijani
1
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
33
Eldar
Šehić
4
Martin
Chlumecký
22
Filip
Kaloč
3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
30
Jiří
Letáček