so 14.5.2022
A-tým

Pavel Vrba novým koučem Baníku

Baník má nového trenéra! Od nové sezony tým povede Pavel Vrba, který se na Bazaly vrací po osmnácti letech.

Osmapadesátiletý kouč se s vedením klubu dohodl na víceleté smlouvě. Bývalý trenér reprezentace a nejúspěšnější český kouč uplynulé dekády, který v minulých jedenácti letech s Plzní a bulharským Razgradem získal pět ligových titulů, se týmu chopí po dovolené na startu letní přípravy.

„Když se naskytla příležitost otevřít jednání s Pavlem Vrbou, nebylo nad čím váhat. Museli jsme reagovat velmi pružně, protože na trhu byl o takového kouče okamžitě značný zájem. Jednání bylo velice korektní, rychlé a bezproblémové, velmi rychle se ukázalo, že jsme společně naladěni na podobnou notu. A především Pavel Vrba sám ukázal, že má zájem jít právě do Baníku, což věc usnadnilo,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Podle sportovního ředitele klubu Aloise Grussmann se během letní přestávky bude ještě dotvářet realizační tým. „V realizačním týmu se ještě řeší několik otazníků. Teď ale máme především velkou radost, že hlavní trenérský post jsme mohli obsadit tak renomovanou personou, která se navíc orientuje i našem prostředí,“ řekl Alois Grussmann, který se s Pavlem Vrbou jako hráč potkal v baníkovské mládeži.

Pavel Vrba svou trenérskou kariéru v Baníku na přelomu tisíciletí zahajoval a v roce 2004 ji ve dvojici s Františkem Komňackým ozdobil ziskem mistrovského titulu s Baníkem. Pak z klubu na dlouhých osmnáct let odešel. Přes angažmá v Púchově, Žilině, Plzni, Machačkale, Razgradu a Spartě a u národních týmů Česka, Slovenska a české dvacítky se nyní na Slezskou vrací.

„Přiznám se, že nebylo moc nad čím přemýšlet. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem s velkým fotbalem začínal. K Baníku mám vztah, klub má zase ambice, dobré zázemí, akademii a skvělé fanoušky,“ řekl Pavel Vrba.

0
Jiří
Fleišman
0
Gigli
Ndefe
0
Muhammed
Sanneh
0
Ladislav
Takács
0
David
Buchta
0
Jakub
Pokorný
0
Ladislav
Almási
0
Daniel
Tetour
0
Jiří
Boula
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jaroslav
Svozil
0
Jan
Laštůvka
0
Petr
Jaroň
0
Martin
Chlumecký
0
Filip
Kaloč
0
Jiří
Klíma
0
Lukáš
Budínský
0
Jan
Juroška
0
David
Lischka