čt 30.7.2020
A-tým

Baník hraje na Slovensku první zápasy

Už po čtyřech dnech přípravy jde Baník do úvodních zápasových testů. V rámci krátkého dvoudenního zájezdu na Slovensko se v pátek večer od 19:00 utká s Nitrou a v sobotu ráno v 10:00 ve Zlatých Moravcích s domácím ViONem. Oba zápasy jsou bez vstupného otevřeny divákům, Baník je bude rovněž streamovat na svém YouTube kanálu.

Baník v prvních prověrkách protočí celý širší kádr. Protože se bude hrát v krátkém časovém rozpětí, kouč Luboš Kozel do obou zápasů nasadí dvě různé jedenáctky. Do hry jsou samozřejmě připraveny i obě posily ze Slovácka Tomáš Zajíc a Jan Juroška.

„Je to završení prvního týdne, který byl zaměřen na nabírání fyzické kondice. Myslím, že hráči jsou teď asi v největší únavě, máme v plánu zátěž rovnoměrně rozložit mezi všechny členy kádru. Přesto se chceme dobře prezentovat a uhrát nějaký slušný výsledek, byť to ještě v této fázi přípravy není úplně ta hlavní priorita. Je to hlavně tak, aby hráči už měli i nějakou zkušenost se zápasem,“ řekl ostravský trenér.

Oba slovenské kluby už jsou v přípravě dále a zápasy s Baníkem jsou pro ně závěrečnou prověrkou před začátkem podzimní části nejvyšší soutěže, která na Slovensku startuje už o dalším víkendu.

„I když naše tréninky prozatím byly především o kondiční složce, snažili jsme se už současně pracovat i na nějakých herních a taktických věcech. Ale samozřejmě zatím převažovala ta kondiční složka,“ doplnil Luboš Kozel.


LINK na utkání s Nitrou 

LINK na utkání se Zlatými Moravcemi 

20
Pablo
Ortiz
37
Matěj
Chaluš
15
Václav
Jurečka
25
Dennis
Owusu
23
Martin
Jedlička
21
Michal
Kohút
19
Filip
Šancl
99
Vlasiy
Sinyavskiy
28
Filip
Kubala
1
Viktor
Budinský
6
Karel
Pojezný
77
Ladislav
Almási
12
Abdallah
Gning
29
Jakub
Pira
24
Martin
Hrubý
9
David
Buchta
95
Daniel
Holzer
10
Srdjan
Plavšić
17
Michal
Frydrych
2
Marek
Havran
18
David
Planka
26
Lauri
Laine
5
Jiří
Boula
3
Hamidou
Kante
80
Ondřej
Kričfaluši
11
David
Látal
55
Artur
Musák
66
Matúš
Rusnák