FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Slovácko - Baník (sobota, 14:30)

14.02.2020 | Redakce

Fanoušci se dočkali, po zimní přípravě se vrací prvoligový adrenalin. Baník se v soutěžní premiéře pod trenérem Lubošem Kozlem vypraví na Slovácko, které je přímým konkurentem Slezanů v boji o první šestku. Utkání na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti začíná v sobotu ve 14:30.

Slovácko se v posledních letech změnilo z oblíbeného na nepříjemného soka, proti kterému to Baníku příliš nešlo. Ale srpnové vítězství 3:0 po předešlé sérii čtyř porážek by to zase mohlo změnit.

“Slovácko vidím jako velice kvalitní tým, který je blízko úspěchu, jaký tam dlouho nebyl. Myslím, že i trenérský tým si je toho vědom. Viděl jsem jeho tři přípravná utkání proti docela silným soupeřům. Ukazovali to, co na podzim v lize, tedy velice dobře takticky organizovanou defenzívu, kdy se jim tam soupeři dostávali těžko. Mají už dneska i zkušený tým, jsou delší dobu pohromadě, už nějakou dobu tenhle styl hry uplatňují a jsou v něm silní. Taky mají posty zdvojené a jsou nepříjemní komukoli. Vidím je jako velice kvalitní a zkušený tým, který bude sahat letos po pohárech,” prohlásil na konto soupeře trenér Luboš Kozel.

V sobotu se v Uherském Hradišti představí dost obměněný Baník. A to už jen z čistě vynucených důvodů. Hned čtyři hráči – Stronati, Fleišman, Jánoš, Jirásek - mají disciplinární stopku. “Hlavně po té defenzivní stránce to komplikace je, ale věřím, že zvolíme správné řešení a vypořádáme se s tím,” řekl kouč.


21. kolo FORTUNA:LIGY

Slovácko (6. místo, 32 bodů) – Baník (7. místo, 31 bodů)

Sobota 14:30, Městský stadion M. Valenty

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek


Nejlepší střelci: Zajíc (6) – Potočný (9)

Absence: Kalabiška (zranění) - Jirásek, Stronati, Fleišman (všichni 4 ŽK), Jánoš (trest za ČK), Baroš (zranění)

Komu hrozí stop: nikdo - Procházka, Hrubý, Jánoš (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS SLOVÁCKO V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 33 / 14-6-13 / 47:43

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Pospěch 5 – Havlík 4

Nejvyšší výhra: 6:2 (23. února 2004)

Nejvyšší prohra: 2:5 (12. srpna 2017)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (23. SRPNA 2018)

BANÍK – SLOVÁCKO 3:0 (2:0)

Branky: 15. de Azevedo, 23. Fleišman, 50. vlastní Hoffmann. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Kubr. ŽK: Zajíc, Divíšek, Kadlec, Daníček, Kalabiška Svědík (trenér). Diváci: 7288.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman – Reiter (85. Holzer), Jánoš, Jirásek, de Azevedo (87. Lalkovič) – Kuzmanovič, Smola (74. Baroš). Trenér: Páník.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (53. Šimko) – Havlík, Daníček – Petržela (61. Kalabiška), O. Šašinka (88. Hellebrand), Navrátil – Zajíc. Trenér: Svědík.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA