pá 19.2.2021
Preview k zápasu

​Preview: Pardubice - Baník (sobota, 14:00)

Baník čeká ve 20. kole ligy utkání na půdě nováčka z Pardubic. Odehraje ho však ve vršovickém Ďolíčku, kde východočeský celek dočasně domácí zápasy hraje. Výkop je ve 14 hodin, živě zápas přenáší O2 TV.

SOUPEŘ

Pardubice jsou nepochybně překvapením sezony, když se s kádrem bez výraznějších změn dokázaly po postupu do nejvyšší soutěže bez problémů etablovat uprostřed tabulky. A to i přesto, že nemají výhodu klasického domácího prostředí a kvůli nevyhovujícím podmínkám v Pardubicích hrají domácí zápasy ve vršovickém Ďolíčku, kde se pravidelně střídají s místními Bohemians. Tam už dokázaly obrat o body i Slavii, rovnocenné partie ale vzdor konečné porážce sehrály i na Spartě nebo v Plzni. Nejlepším střelcem Východočechů je pětigólový Huf, ale gólová zátěž je rozložena na celou řadu hráčů.

BANÍK

Poté, co doma přemohl třetí Jablonec, chce přidat další výhru. Předpoklady tu jsou: z posledních šesti venkovních zápasů pětkrát bodoval. Baník se pokusí aplikovat recept z podzimního domácího duelu, ve kterém Pardubické porazil 3:0. Trenér Luboš Kozel musí sáhnout do vítězné sestavy minimálně v jednom případě, protože Adam Jánoš pyká za čtyři žluté karty. Zdravotní potíže mají od posledního zápasu i jiní hráči a o přesném složení sestavy se tak bude rozhodovat až na poslední chvíli.

NÁZOR TRENÉRA

Luboš Kozel: „Čeká nás těžké utkání. Sledoval jsem poslední zápasy Pardubic a musím říct, že podaly opravdu dobré výkony. Hrají velmi pohyblivý, takový kultivovaný fotbal. Je vidět, že jim funguje součinnost, protože řada kluků spolu hrála už ve druhé lize. Ale to, že chválím Pardubice, neznamená, že bychom nechtěli uspět. Naopak. Chceme navázat na vítězství proti Jablonci a přivézt tři body i z Prahy.“

DIVÁCI

Utkání se hraje za zavřenými dveřmi bez diváků. Přímý přenos lze sledovat na O2 TV.


20. kolo FORTUNA:LIGY

Pardubice (9. místo, 28 bodů) – Baník (6. místo, 29 bodů)

Sobota 14:00, Městský stadion Ďolíček Praha-Vršovice

Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Hock, VAR: Julínek


Absence: nikdo - Jánoš (4 ŽK), Kukučka (zranění), Fleišman (nejistý start)

Komu hrozí stop: Černý, Čihák, Hlavatý, Solil, Surzyn - Fillo, Kuzmanovič, Laštůvka (všichni 3 ŽK).

Nejlepší střelci: Huf (5) - De Azevedo (8)


BANÍK VS PARDUBICE V SAMOSTATNÉ ÉŘE

Bilance vzájemných zápasů: 3 / 1-2-0 / 4:1


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (19. září 2020)

Baník – Pardubice 3:0 (1:0)

Branky: 39. Zajíc, 61. De Azevedo, 90.+1 Tijani. Rozhodčí: Proske - Blažej, Vlček - Denev (video). ŽK: Černý, Prosek, Jeřábek. ČK: 81. Prosek (všichni Pardubice). Diváci: 5152 (omezený počet).

BaníkLaštůvka - Fillo, Pokorný, Svozil, Fleišman - Jánoš (77. Kaloč), Tetour - de Azevedo (85. Tijani), Kuzmanovič (77. Potočný), Holzer - Zajíc (65. Šašinka). Trenér: Kozel.

Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Cadu (46. Sláma), Solil (74. Petráň), Tischler, Surzyn (32. Hlavatý) - Černý (46. Ewerton). Trenér: Novotný.

15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanovič
7
Martin
Fillo
31
Ondřej
Šašinka
16
Jan
Laštůvka