út 19.1.2021
Aktuální zprávy

​Preview: Baník – Slovácko (středa, 16:00)

Dohrávka odloženého 8. kola se Slováckem se stává i přímým soubojem o čtvrté místo v tabulce. Baníkovci se za vedoucí trio mohou vyhoupnout v případě tříbodového zisku. Utkání se hraje bez diváků od 16:00 v přenosu O2 TV.

SOUPEŘ

Slovácko rozehrálo druhou část sezony domácím vítězstvím nad Karvinou. A to jej posunulo před Olomouc i Pardubice na čtvrté místo tabulky. Svěřenci Martina Svědíka na přelomu roku vybojovali tři výhry v řadě, mezi kterými vyčnívá nadílka 4:0 Viktorii Plzeň. Vypovídající známka kvality. Baníkovci proti Slovácku poslední dvě vzájemná utkání vyhráli 1:0 a 3:0, čímž snad definitivně zaplašili sérii nedávných neúspěchů proti týmu z Uherského Hradiště.

BANÍK

Baník v promrzlém utkání remizoval se Spartou a přidal sedmý díl do série utkání bez prohry. Trenér Luboš Kozel už po nedělním utkání naznačil, že mohou přijít změny v sestavě především s ohledem na nahuštěný lednový program. Objeví se tedy někdo z nedělních náhradníků v základu? Speciální zápas může prožít Tomáš Zajíc, který se poprvé v kariéře může postavit proti mateřskému klubu, z nějž vloni do Ostravy přišel. Mrazy nyní střídá obleva a hřiště na Městském stadionu tedy čeká další náročná zátěžová zkouška. Padesátý prvoligový start si může připsat Jakub Pokorný.

NÁZOR TRENÉRA

Ivan Kopecký: „Po herní stránce jsme proti Spartě podali velmi slušný výkon, to, kde nás tlačí bota, je koncovka a finální fáze. Někdy to je o tom dát branku, to se může odrazit na psychice a řešení situací je pak někdy snazší. V tabulce je od čtvrtého do desátého místa jen rozdíl čtyř bodů, to je velká motivace pro nás, ale i pro soupeře, který cítí šanci se udržet nahoře. Máme na ně dva body a chceme vyhrát, ale víme, že Slovácko je silný soupeř.“

DIVÁCI

Nic se nemění, zápas se musí uskutečnit bez diváků. Je možné ho sledovat na O2 TV či streamu sázkové kanceláře Fortuna.


8. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 22 bodů) - Slovácko (4. místo, 24 bodů)

Středa 16:00, Městský stadion

Rozhodčí: Pechanec - Paták, Horák


Absence: Juroška (rekonvalescence), Šašinka (nejistý start) - Cecilia (zranění)

Komu hrozí stop: Laštůvka, Pokorný (oba 3 ŽK) - Navrátil, Hoffmann (oba 3 ŽK)

Nejlepší střelci: de Azevedo (6) - Daníček (5)


BANÍK VS SLOVÁCKO V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 34 / 15-6-13 / 48:43

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Pospěch 5 – Havlík 4

Nejvyšší výhra: 6:2 (23. února 2004)

Nejvyšší prohra: 2:5 (12. srpna 2017)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (20. února 2020)

SLOVÁCKOBANÍK 0:1 (0:0)

Branka: 52. Pokorný. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek. ŽK: Reinberk, Petržela, Kliment - Pokorný, de Azevedo. Diváci: 7288.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek – Petržela (69. Zahustel), Daníček (83. Sadílek), Havlík, Navrátil – Dvořák (60. Kliment) – Zajíc. Trenér: Svědík.

Baník: Laštůvka – Pokorný, Procházka, Svozil – Fillo, Hrubý, Kaloč, Holzer – de Azevedo (85. Kuzmanovič), O. Šašinka (90. Reiter), Potočný. Trenér: Kozel.

5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo