so 11.9.2021

Podařený obrat: Teplice - Baník 1:2

Baník veze z Teplic tři body. Musel sice vývoj otáčet, protože do vedení se dostali domácí, ale Slezané obrat zvládli a na konci utkání platilo: Teplice - Baník 1:2

Aktivněji vstoupil do utkání Baník. Držel častěji míč, nepouštěl soupeře do protiakcí, naopak jej přitlačil před vlastní šestnáctku a hledal, kudy do teplické obrany proniknout. To se ale nepodařilo a domácí postupně hru srovnali a navíc začali být nebezpeční.

Část zápasu, v níž se Teplice dostaly do několika zajímavých situací, odstartoval ve 26. minutě David Černý, který se v šestnáctce dostal ke střele, kterou naštěstí pro Baník srazil Jaroslav Svozil na roh.

A podobným způsobem zasáhl stoper Baníku také proti střele Štěpána Krunerta. Ta měla také gólové parametry, Jaroslav Svozil ji ale opět vychýlil mimo tři tyče.

Další teplická střela už ale k brankovému prostoru doletěla. Pálil David Černý a Jan Laštůvka musel vyrážet.

Baník se pokoušel o protiakce, ale několik centrovaných míčů či přihrávek za obranu k efektu nevedlo.

První velkou šanci si Ostravané vypracovali šest minut po pauze. Nemanja Kuzmanovič prohodil míč mezi teplickými obránci do volného prostoru pro čerstvého Yiru Sora, jehož v takových situacích nikdo z hráčů tuzemské ligy nemůže dohnat. Yira Sor upaloval sám, trefil však gólmana Čtvrtečku.

V 62. minutě získaly Teplice míč na polovině hřiště, podnikly rychlou protiakci, Fortelný poslal míč doleva rozběhnutému Černému, ten odcentroval a našel Daniela Trubače, který zblízka otevřel skóre.

V 66. minutě Baník vyrovnal. Gigli Ndefe poslal zpoza rozhu šestnáctky nadýchaný míč ke vzdálenější tyči, tam se ve vzdušném souboji prosadil Roman Potočný a hlavou poslal míč podél branky ke druhé tyči, a k té si naběhl Ladislav Almási, jenž poslal míč do branky.

V 79. minutě šel Baník do vedení. Jiří Fleišman vhodil míč na útočné polovině do šestnáctky Nemanjovi Kuzmanovičovi, ten se uvolnil ze sevření dvou hráčů, poslal míč z levé strany vnějším nártem před branku, a stoper Ondřej Mazuch si jeho pas srazil do vlastní branky.

Baník už si v další fázi průběh zápasu pohlídal. Soupeře nepustil ani do šance, ani do jakéhokoliv tlaku a tři body uhájil.

RADIM KUČERA: "Do utkání jsme vstoupili nervózně, bylo vidět, že máme z Baníku respekt. Poté ale hráči zjistili, že s ním půjde hrát a myslím, že jsme první půli celkem ovládli. Po přestávce soupeř zvýšil aktivitu a měl dvě dobré příležitosti. Nám se sice podařilo dát gól, což byla vzpruha, jenže jsme měli vydržet delší čas bez inkasování. Místo toho jsme ale dostali vyrovnávací branku v krátkém časovém úseku a tam se zápas lámal v náš neprospěch. Baník toho využil a následně jsme inkasovali ještě jednu smolnou branku."

ONDŘEJ SMETANA: "V první půli to bylo z naší strany nervózní. Prohrávali jsme osobní souboje, bylo tam hodně nevynucených chyb a soupeř se dostal do pasáže, že nás zatlačil. Ve druhé půli jsme něco změnili a vstoupili do ní lépe. Ale místo toho, abychom šli do vedení, tak jsme prohrávali. Naštěstí jsme ukázali dobrou reakci. Rychle jsme srovnali, následně dali druhý gól a dohráli to. Pomohli tomu i hráči, kteří do utkání dodatečně vstoupili. Musím ocenit přístup týmu. I když se nedařilo, bylo tam odhodlání předčít soupeře v bojovnosti a důrazu a díky tomu jsme duel zlomili v náš prospěch. Nechci říct, že zaslouženě, ale dali jsme dva góly a měli nějaké další šance. Je to cenné vítězství a jsme za něj rádi. Ač to nebyl nejkrásnější fotbal, zvládli jsme to a to se počítá."