ne 23.6.2024

Na úvod přípravy remíza: Líšeň - Baník 2:2

První letní přípravné utkání Baníku skončilo nerozhodně. Slezané remizovali na hřišti druholigové Líšně 2:2.

Ostravané začali v Líšni zostra, hned ve druhé minutě poslal před domácí branku zajímavý centr Matúš Rusnák a způsobil tím poprask. Nejdřív si totiž na jeho míč naběhl Eldar Šehič, pálil zblízka, ale jeho rána do sítě neprošla. Odražený míč si našel Matěj Šín, ale ani on líšeňský val nepropálil. Míč se znovu odrazil, tentokrát k Filipu Kubalovi, jenž se svým pokusem dopadl stejně jaké jeho dva spoluhráči.

Ve 14. minutě přišel Kubalův centr, tentokrát si na něj naběhl Quadri Adediran  a hlavou zblízka otevřel skóre.

Z přímého kopu prověřil domácího brankáře Matěj Šín, o chvíli později hlavičkoval Radim Šudák z mírného záklonu nad.

Ve 36. minutě centroval zprava domácí Aldin a tečovaný míč se smolně odrazil od Emmanuela Uchenny do vlastní branky.

Brzy po pauze šel Baník znovu do vedení. Daniel Holzer vyzval Erika Prekopa a poslal mu chytrou přihrávku do šestnáctky. Útočník Baníku byl faulován a následnou penaltu Ewerton s jistotu proměnil.

O chvíli později se kopala penalta i na druhé straně, také Ibrahim Aldin byl přesný a srovnal na 2:2.

V 86. minutě se individuálně prosadil Ewerton, po jeho akci si David Buchta vyměnil míč s Danielem Holzerem, který mu vrátil, načež David Buchta z hranice šestnáctky trefil břevno.

O minutu později se domácím povedla akce po pravé straně, zblízka zakončoval David Kratochvíla, zblízka napálil tyč, a tím symbolicky utkání uzavřel.

Pavel Hapal: "Šli jsme do utkání z plné zátěže, nicméně první půle byla lepší než ta druhá. V té první jsme neproměnili spoustu šancí, ta druhá se mi moc nelíbila. Nové hráče zatím hodnotit nechci, bylo to jejich první utkání za Baník. V tom utkání šlo hlavně o to, aby hráči odehráli svých pětačtyřicet minut."

23.
června
Líšeň VS Baník

Branky: 36. vlastní Uchenna, 57. Aldin (pen.) - 14. Adediran (Kubala), 47. Ewerton (pen.). Rozhodčí: Dorušák.
Diváci: 650

SK Líšeň

Vajner – Jeřábek, Cupal, Sokol, Dziuba, Vlasák, Aldin, Polášek, Hapal, Raab, Lutonský. Střídali: Ulrich, Rimovičs, Sajaia, Kratochvíla, Rolínek, Hochman, Mach, Gerža, Tauš, Dudl

I. poločas: Kubný – Juroška, Uchenna, Blažek, Śehić – Rusnák, Šín, Kubala, Grygar, Šudák – Adediran. II. poločas: Hrubý - Frydrych, Nogha, Pojezný - Fukala, Boula, Buchta, Ewerton, Holzer - Prekop, Tanko.