Baník v poháru převálcoval Hulín 5:0

9.8.2017 | Redakce

S rolí favorita Baník v letošním premiérovém vystoupení v MOL Cupu naložil s přehledem. Svěřenci Radima Kučery dnes na půdě třetiligového Spartaku Hulín po dominantním výkonu zvítězili 5:0, a to další řadu šancí ještě neproměnili. Hned třikrát se do střelecké listiny zapsalo střelecké duo poskládané z bratrů Jakuba a Ondřeje Šašinkových. Dalšího soupeře baníkovcům přiřkne los.

MOL Cup, 2. kolo, st 9.8. , stadion: Městský sportovní areál Hulín, diváci: 2156
SK Spartak Hulín - FC Baník Ostrava
0:5
(0:2)

Branky: 62. z penalty a 85. (odražený míč) O. Šašinka, 4. Hrubý (odražený míč), 30. De Azevedo z penalty, 49. J. Šašinka (De Azevedo). Rozhodčí: Mrázek - Antoníček, Caletka. ŽK: Michálek, Motal.

SK Spartak Hulín: Dostál - Mich. Vyskočil, Zlámal, Malenovský, Michálek – Šrom (77. Kovář), Dvořáček (59. Kostka), Motal, Hradil – Mar. Vyskočil, Otruba (72. Minář).

FC Baník Ostrava: Vašek - Pazdera, Šindelář (61. Pokorný), Azackij, Granečný (46. Breda) - Mičola, Panić, Hrubý (61. Hlinka), De Azevedo - O. Šašinka, J. Šašinka.

Komentář

Baník duel na hřišti třetiligisty nepodcenil. Kouč Kučera dal po neděli volno jen Milanu Barošovi s Martinem Susem, poprvé se naopak do modrobílých barev oblékly dvě nejnovější posily Oleksander Azackij s Lukášem Pazderou. V takřka nelidském vedru ale baníkovci odehráli první poločas s obrovskou vitalitou. Klid jim dopřál rychlý vedoucí gól, který už ve 4. minutě po centru Granečného a odraženém balonu vstřelil hlavou z malého vápna Hrubý.

Domácí za stavu 0:1 ještě pohrozili jedním nebezpečným průnikem, ale jinak měli hosté hru naprosto pod kontrolou. Jen s o málo přesnější koncovkou mohli po půli vést i o pět branek. Hulínský brankář Dostál ale zneškodnil sólo De Azeveda, umístěnou ránu Ondřeje Šašinky a nedosáhl až na penaltový oblouček De Azeveda, který potrestal faul na pronikajícího Jakuba Šašinku.

Rychlému přechodu soupeře do útoku domácí tým často jen bezradně přihlížel, ale měl Dostála, který likvidoval další gólové šance. Ve stoprocentní příležitosti na něm z malého vápna vyhořel Jakub Šašinka a Mičola ještě poslal balon do tyče.

Agilně hrající starší z bratrské dvojice se zasloužené gólové odplaty dočkal až ve 49. minutě, když k tyči usměrnil centr De Azeveda z pravé strany. Ve sluneční výhni se Baník už za dalšími góly hnát nemusel a ubral z otáček. I tak z velké územní převahy docílil dalších dvou gólů, o které se tentokrát postaral Ondřej Šašinka. Nejprve do protipohybu gólmana proměnil druhou penaltu a v závěru uzavřel dorážkou do odkryté branky skóre na 5:0.

Ohlasy trenérů

RADIM KUČERA: "Kluci k tomu přistoupili velmi zodpovědně a musím je pochválit za výborný výkon. Utkání jsme si pohlídali a v dobrém světle se mi ukázali jak noví hráči, tak hráči, kteří bojují o místo v sestavě. Nebylo to jen o rychlém prvním gólu, i pak to může být ošemetné. Rozhodl to až třetí, čtvrtý gól. K tomu jsem hráče nabádal i v poločase, aby se nenechali ukolébat dvougólovým vedením. Ale opakuji, že hráči k tomu dnes přistoupili výborně."