FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Zdeněk Šreiner odešel do fotbalového nebe

28.11.2017 | Redakce

Bazaly truchlí. Po těžké nemoci v úterý ráno odešel na věčnost bývalý dlouholetý záložník Baníku Zdeněk Šreiner. Bylo mu 63 let. Tichou vzpomínku za zesnulého můžete přijít uctít v pondělí 4. prosince od 11:00 do 11:30 do obřadní síně na hřbitově v Ostravě-Vítkovicích.

Zdeněk Šreiner patří neodmyslitelně k symbolům nejslavnější éry Baníku z přelomu 70. a 80. let. Na Bazaly přišel po prvním mistrovském titulu v roce 1976 za kouče Jiřího Rubáše ze sousedních Vítkovic a houževnatý a běhavý středopolař se rychle stal jedním z pilířů mimořádně silného a úspěšného celku, který v letech 1980 a 1981 vybojoval dva mistrovské tituly. Za Baník nastoupil v československé lize k 291 utkáním, ve kterých vstřelil 33 gólů a odehrál řadu těžkých bitev v pohárové Evropě. Připsal si také šest startů za reprezentaci.

Spolu s Vernerem Ličkou, Petrem Němcem a Zdeňkem Rygelem patří do skupinky čtyř hráčů, kteří mají v kolekci triumf s Baníkem v ligové soutěži, Československém poháru a navrch zlato z olympijských her 1980 v Moskvě. Na olympijském turnaji pomohl v semifinále jedním gólem k postupu přes Jugoslávii.

Kariéru končil v nižších soutěžích ve francouzském AS Beauvais a rakouském St. Pöltenu. I poté, co pověsil kopačky na hřebík, žil v Ostravě, dokud mu to zdraví dovolilo, nastupoval za starou gardu Baníku a chodil sledovat ligové zápasy áčka.

Baník vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým.

Čest jeho památce!

Twitter