FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 18. kola: Frýdek-Místek – Baník (sobota, 14:30)

10.3.2017 | Redakce

Frýdecko-místecké Stovky po čtyřiceti letech znovu ožijí ligovým soubojem domácí Lipiny a Baníku. Hosté se v malém slezském derby, které se bude hrát v sobotu od 14:30, pokusí navázat na vítězný jarní vstup s Ústím.

Baník vyrazí na čtvrthodinovou cestu do Frýdku s vědomím, že derby mohou přinést i hořká překvapení na účet papírových favoritů – viz listopadový debakl v Třinci. „Z toho zápasu bychom se měli poučit. Nezvládli jsme ho takticky. Hráli jsme si svoje a všichni chtěli útočit, nechali jsme otevřené zadní vrátka a dostali jsme čtyři góly,“ připomíná trenér Vlastimil Petržela tvrdou podzimní lekci, která by jeho svěřence měla důsledně varovat.

Frýdek do jarní sezony vstoupil prohrou 1:3 ve Vlašimi. Kouč Vlastimil Petržela měl na souběžně hraném utkání s jarní premiérou Baníku své pozorovatele. „Jejich největší síla je ve standardních situacích, který dobře kope Šumský a na které mají vysoké hráče. Ukázali jsme si to na videu a hráče na to ještě upozorníme. S Ústím jsme u standardky taky udělali chybu, a byla z toho velká šance. Připravíme se na to,“ ujistil kouč Baníku.

Důležitým faktorem může být i stav hrací plochy, která teď po tuhé a dlouhé zimě ještě vstřebává čtvrteční a páteční déšť. „Z terénu mám trochu obavy. Jsme přece jen technické mužstvo, které se snaží hrát kombinačně. Budeme muset popřemýšlet, jaké typy hráčů zvolit,“ řekl Vlastimil Petržela.

18. kolo FNL

Frýdek-Místek (10. místo, 21 bodů) – Baník (2. místo, 36 bodů)

sobota 11. března, stadion Stovky, 14:30

Rozhodčí: Zelinka – Polák, Podaný.

Poslední vzájemné utkání (27. srpna 2016)

Baník – Frýdek 2:1 (2:0)

Branky: 17. a 57. Nerad - 90.+3. Byrtus. Rozhodčí: Příhoda - Kubec, Hájek. ŽK: Zápotočný, Nerad, Matěj - Hykel, Blažek, Šichor, Literák.

Baník: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Chvěja (85. Lischka), Hlinka (72. Matěj) - Lupták, Nerad, Stáňa (76. Helešic) - Urgela.

Frýdek-Místek: Prepsl - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Berežný, Willweber - Hykel (82. Nworah), Šichor, Petrovič (68. Slaninka) - Vyskočil (29. Blažek).


Přístupová cesta do sektoru fanoušků Baníku:

Twitter