FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník zahájil soustředění na Hané

15.1.2018 | Redakce

Dvoufázovým tréninkem v pondělí baníkovci zahájili pětidenní soustředění v Kroměříži. Po dopolední dřině v posilovně mužstvo odpoledne otestovalo i kvalitu místní umělky.

Radim Kučera po deseti dnech téměř bezproblémového průběhu přípravy musel řešit první větší vlnu zdravotních potíží v kádru. Kvůli lehčím zraněním netrénují Tomáš Mičola, Matěj Helešic a Lukáš Pazdera, nemoc a vysoké teploty uvěznily na pokoji brankáře Viktora Budinského a sám pouze kolem hřiště kroužil Martin Sus. Po svalových problémech už naopak v individuálním režimu nabírá ztracenou kondiční sílu Jakub Pokorný.

„Dosud se nám to vyhýbalo, ale naštěstí to nejsou žádné vážné problémy. Jde vesměs o dozvuky toho sobotního zápasu s Trenčínem a kluci by se postupně měli zapojovat zpátky do tréninku. Celý týden budeme ještě prolínat takovou tu hrubou sílu s druhou fází na hřišti a zapojováním herních prvků,“ načrtl Radim Kučera náplň nejbližších dnů pro své svěřence, kteří jsou jako pokaždé ubytováni v Hotelu Octárna.

Celý odpolední trénink v Kroměříži ostřížím zrakem sledoval i nový člen sportovní rady klubu Petr Uličný. „Musím říct, že jsem velmi mile překvapen, jak celé mužstvo šlape a dře. Na hráčích vidím velkou chuť pracovat. Je to opravdu jízda, jen ať to takhle klukům co nejdéle vydrží,“ pochvaloval si trenérský bard.

Twitter