čt 26.1.2017
A-tým

Matěj Helešic: Tvrdá příprava se nám vrací

Jeho výkony v přípravě určitě musí dělat trenérům radost. Matěj Helešic ve středečním utkání proti Karviné celých devadesát minut vzorně piloval levou stranu sestavy a také asistencí u druhého gólu se podílel na drtivém vítězství 5:0.

Fyzicky jste vy osobně v utkání působil velmi svižně. Necítíte tedy únavu po prvním bloku kondiční přípravy?

Bylo to hodně tvrdé. Hlavně soustředění v Kroměříži bylo namáhavé, měli jsme tři tréninky denně. Ale už teďka vidíme, že se nám to vrací na hřišti. Já osobně se cítím výborně. Nemám dechově vůbec žádný problém stíhat. Fyzicky jsme, myslím, výborně připraveni, a snad zvládneme i druhý půlrok.

Pod koučem Vlastimilem Petrželou podstupujete už třetí přípravu. Je v něčem náročnější?

Každá je tvrdá. Přijde mi ale, že každou přípravu ještě trochu přidáváme. Teďka těch nějakých prvních čtrnáct dnů bylo asi opravdu to nejtěžší, co jsem zažil. Ale jak jsem řekl, vidíme, že se nám to vyplácí a na hřišti z toho, doufám, budeme těžit.

Byl rychlý způsob hry ve středečním utkání s Karvinou tím, co byste chtěli dlouhodobě hrát?

Tak nějak jsme hrát chtěli. Ale je třeba i objektivně říct, že ten jednoznačný výsledek určitě neodpovídá hře. Karviná taky nehrála vůbec špatně. Prvních deset, patnáct minut měla docela převahu. Potom jsem my dali rychle dva góly, což je trochu položilo. Zbytek zápasu jsme kontrolovali a hráli to, co jsme potřebovali. Hlavně ve druhém poločase jsme se snažili nikam nehnat a držet balon. Je to pořád ale jen příprava, důležitější je, abychom vyhrávali v soutěži.