so 24.6.2023

První test: Baník - Skalica 1:2

Baník na úvod letní přípravy prohrál. V Havířově dokázal proti slovenské Skalici už jen korigovat na konečných 1:2

Dominantní výkon v první půli zvýraznila už v 8. minutě první velká šance Daniela Smékala. Vše po akci, kterou středem hřiště rozběhl Matěj Šín, jenž poslal doprava Janu Juroškovi. Ten našel Smékala přesným centrem u přední tyče, útočník Baníku mířil z velmi dobré pozice vedle.

Hosté se v prvním poločase do mnoha příležitostí nedostali, nejvíce zaujala střela Adama Moronga, který pálil šajtlí těsně nad břevno.

Těsně před pauzou zahrozil hlavou Eneo Bitri, střelu mu ale chytil gólman Luksch.

Po pauze začal být soupeř nebezpečnější. Také Baník si vytvářel zajímavé situace, ale do vedení šel soupeř. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Hurtado, jenž zamířil nechytatelně k tyči.

Do dvougólového náskoku se Skaličtí dostali v 82. minutě po smolném zákroku Martina Hrubého, jenž si míč nešťastně srazil za svá záda. O minutu později snížil David Buchta, jenž vyřešil jeden ze závarů před skalickou brankou přesnou střelou k tyči.

Baník mohl vyrovnat, Abdullahi Tanko vtipnou patičkou uvolnil Daniela Smékala, jenž byl sám proti Lukschovi, ten jej ale dokázal vychytat.

Pavel Hapal: "Výsledek není dobrý, ale do zápasu jsme šli z těžkého tréninku. Hráči jsou hodně unavení, bylo to vidět i v jejich vzájemné součinnosti, v týmu byla navíc spousta nových hráčů. Bude to chtít trochu trpělivosti."

24.
června
Baník VS Skalica
Přátelská utkání

Poločas: 0:0
Branky: 84. Buchta – 71. Hurtado, 82. Hrubý vlastní. Rozhodčí: Dudek. ŽK: Boula – Vlasko, Hollý, Krčík.
Diváci: 700

I. poločas: Letáček – Blažek, Bitri, Lischka – Juroška, Rigo, Boula, Šín, Madleňák – Smékal, Kubala. II. poločas: Hrubý – Frydrych, Svozil, Měkota – P. Jaroň, Buchta, Holaň, M. Jaroň – Tanko, Smékal, Fadairo.