so 28.10.2023

Ostravská tvrz padla: Baník - Jablonec 0:1

Baník ztratil domácí neporazitelnost. S Jabloncem prohrál 0:1. O výsledku utkání rozhodl gólem v 84. minutě Jan Chramosta.

Snaha Baníku dobýt jabloneckou branku přinesla první ovoce po čtvrthodině hry, kdy se po krátké kombinaci dostal v šestnáctce ke střele David Buchta. Jeho pokus měl zajímavé parametry, nicméně gólman Hanuš ránu vyrazil.

Hosté poctivě bránili a hrozili z nebezpečných protiútoků. Proti jednomu z nich výborně ve 26. minutě vyběhl gólman Jiří Letáček. Dokázal být deset metrů před svou šestnáctkou u míče dřív než jablonecký Krulich a v zárodku tak zmařil rodící se gólovku.

Ve 28. minutě to z dálky zkusil Karel Pojezný. Jeho dělovka mířila pod břevno a Hanuš ji musel vytlačit na roh.

Ve 35. minutě se Jiří Letáček znovu pokusil vyrazit daleko z branky proti dlouhému jabloneckému míči za obranu, tentokrát byl ale u balonu dříve hostující Alegue, který však nedokázal trefit odkrytou branku Baníku.

Druhý poločas otevřel zajímavou ranou Ewerton. Vypálil levačkou z nějakých dvaceti metrů, mířil pod břevno, Hanuš podobně jako v prvním poločase vytlačit na roh.

O chvíli později podnikl Baník rychlý kontr. Ewerton vyslal Abdullahi Tanka tísněného dvěma jabloneckými obránci, útočník Baníku se dostal ke střele, levačkou ale zamířil těsně vedle.

V 63. minutě přišla velká jablonecká šance. Obránce Štěpánek potáhl míč po pravé straně, pak poslal do šestnáctky dlouhatánský centr, na který si naběhl Polidar. Ten napálil míč z voleje a Jiří Letáček na čáře skvěle zachránil. Dostal se rychle na zem a míč, který mířil po jeho levici do protipohybu, dokázal zastavit.

A za malou chvíli upaloval na domácího gólmana jablonecký Pleštil. Své sólo zakončil střelou, proti které Jiří Letáček znovu skvěle zasáhl.

V 85. minutě už ale Jablonec udeřil. Další rychlý výpad do otevřeného prostoru chtěl Houska zakončit střelou, zblokovaný míč se nakonec dostal na malém vápně k Janu Chramostovi, a ten zblízka rozhodl.

V posledních minutách vyvinul Baník velký tlak, ale gólově jej zúročit nedokázal.

Pavel Hapal: "Pochopitelně nás to mrzí a jsme zklamaní. Kluci se snažili, odbojovali to, ale byli jsme nepřesní. Bohužel jsme si dneska nevytvořili stoprocentní šanci. Trvalo nám to, hráli jsme na spoustu doteků, nedařilo se nám to zrychlit a dostat míč rychle za obranu. Navíc to bylo hrozně rozkouskované utkání. Jablonec naopak velice dobře bránil a my jsme mu nabídli brejkové situace, z jedné nás potrestali. Je to velká škoda, mohli jsme poskočit na třetí místo. Ale to je fotbal a musíme to napravit ve středečním poháru se Zlínem, který bude povzbuzen dnešním bodovým ziskem z Olomouce."

Radoslav Látal: "Jsme šťastni za tři body z horké půdy s výborným soupeřem. Vyšly nám taktické záměry, práce v defenzívě byla velice dobrá. Měli jsme už velkou šance Aleguem na 1:0, kterou jsme neproměnili. Baník neměl moc šancí. V druhé půli nás trochu zatlačil, ale zase bez šancí, měli jen centry a střely z dálky. Čekali jsme na svou šanci a dočkali se. Měli jsme kromě gólu ještě dvě další velké šance."