út 21.4.2015

Juniorka remizovala s Teplicemi 4:4

Velmi ofenzivní fotbal plný branek a taky obratů ve skóre byl k vidění v úterní dohrávce 31. kola Juniorské ligy na Bazalech. Mladí baníkovci tam hostili soupeře z Teplic, který v průběhu utkání dvakrát vedl o jeden gól, ale ani to mu k vítězství nestačilo. Za Baník, který pro změnu ještě dvacet minut před koncem držel vedení 3:1, totiž v nastaveném čase vyrovnal Patrik Kundrátek.

Baníkovští junioři začali utkání dle svých zvyklostí velmi aktivně a se snahou kombinační hrou překonat teplickou obranu. Ta se však nenechala zaskočit a naopak to byli právě hosté, kteří se v 15. minutě ujali vedení, když u zadní tyče číhající Procházka překonal Vojtěcha Šroma. Na vyrovnání čekal Baník do 41. minuty, v níž se po rohovém kopu čerstvého ligového debutanta Matěje Helešice prosadil hlavičkující Filip Kaša.

Zdařilá standardní situace stála také za druhým gólem baníkovců,který opět režíroval Helešic. Jeho přímý kop v 50. minutě ještě tečoval do teplické branky pohotový Martin Honiš. Baník tak díky trefám stoperů vedl 2:1 a to rozhodně nebylo vše. V 64. minutě se po pěkné kombinaci Oldřicha Byrtuse s Jakubem Šašinkou dostal k míči v prostoru penalty Dan Ožvolda a střelou podél vyběhnuvšího brankáře zvýšil vedení na 3:1.

Tepličtí však dál usilovali o zdramatizování utkání, což se jim povedlo už o pět minut později. Josef Celba si nešťastně srazil do vlastní branky centr ze strany, což byla jen předzvěst dalších nepříjemností. Teplice pak baníkovce dokonale zaskočily mezi 78. a 80. minutou, kdy se jim podařilo zápas otočit. Závěrečné minuty se odehrávaly převážně před pokutovým území hostí, kteří v nastaveném čase neuhlídali jeden z dlouhých nákopů, po němž se nejlépe zorientoval záložník Patrik Kundrátek a ranou pod břevno vyrovnal na konečných 4:4.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Byl to zápas plný herní kvality, pohybu, agresivity a gólů. Viděli jsme opravdu pěkné branky, které jen potvrdily, že oba týmy byly více zaměřené na útočnou fázi. Teplice pro nás byly jedním z těžších soupeřů. Přestože jsme vedli už 3:1, vlastní lajdáckostí jsme dovolili hostům třemi góly zápas otočit. Nakonec se ale projevil charakter kluků, kteří až do poslední minuty šli za tím utkání vyhrát.“