so 14.3.2015

Gólové hody na Bazalech: Baník – Liberec 3:3

Baník poprvé v letošní sezóně vstřelil více než dvě branky, avšak paradoxně mu to tříbodový zisk nevyneslo, když v sobotním utkání 20. kola Synot ligy remizoval se Slovanem Liberec 3:3.

Kdo v sobotu dorazil na Bazaly, rozhodně se nenudil. Přestože se hrálo na podmáčeném terénu, byli diváci svědky šesti branek, mnoha dalších šancí (zvlášť před libereckou brankou) či hezkých fotbalových momentů. Už jen happyend tomu chyběl.

V napínavém zápase Baník dvakrát vedl, Liberec však pokaždé srovnal krok a na začátku druhého poločasu otočil skóre ve svůj prospěch. Poslední slovo měl Baník, který dvanáct minut před koncem po Frydrychově hlavičce vyrovnal 3:3. V závěrečných minutách mohl Bazaly uvrhnout do euforie kapitán Baroš, jenže své dvě vyložené příležitosti neproměnil.

Baník začal pěkně zostra, v 6. minutě si na Lučićův centr naběhl Baroš, ale svou hlavičku nasměroval mimo liberecký brankový prostor. V 17. minutě už Bazaly jásaly radostí ze vstřelené branky. Po faulu na Baroše kopal Baník přímý kop, který Kouřil mistrovským způsobem nasměroval přesně k pravé tyči brankáře Hrošša.

Baník následně předal iniciativu Liberci, který ve 22. minutě poprvé zahrozil poté, co se Delarge zblízka snažil propálit Pavlenku. Jenže neměl kam, baníkovský gólman mu hbitě skočil pod nohy. Ve 29. minutě Liberec vyrovnal na 1:1, po rohovém kopu ve vlastním pokutovém území Ostravanů vznikla nepřehledná skrumáž,které využil Sackey a nekompromisní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.

V odpovědi ukázal kapitán Baroš svou extra třídu. Nejprve pro Baník vybojoval výhodu penalty, když přímočaře vběhl do pokutového území Liberce, kde jej srazil k zemi brankář Hroššo. Penaltu vzal na sebe a „panenkovským“ způsobem ji proměnil,a tak Baník ve 34. minutě vedl 2:1.

Závěr prvního poločasu byl z pohledu Baníku nešťastný,neboť Lučić ve vlastní šestnáctce fauloval Šurala. Pokutový kop v první minutě nastavení proměnil Fleišman a vyrovnal na poločasových 2:2. Ani vstup do druhého poločasu Baníku nevyšel. Ve 49. minutě Delarge sklepl na Šurala, a ten pohotovým způsobem překonal Pavlenku. Liberec rázem vedl 3:2.

Baník přidal na obrátkách, zatlačil Liberec k vlastní brance a v 58. minutě zahrozil prostřednictvím Sivriće. Jenže chorvatský rychlík střelu z voleje nasměroval do míst, kam brankář Hroššo dosáhl. Další šanci si opět vytvořili domácí,v 66. minutě Mišákova střílená přihrávka na malé vápno našla nabíhajícího Baroše, jenže útočník Baníku míč netrefil.

Vynaložené úsilí se Baníku vrátilo v 78. minutě. Po Štěpánově přímém kopu se v liberecké šestnáctce nejlépe zorientoval Frydrych a přesnou hlavičkou pod břevno vyrovnal na 3:3. Baník se nechtěl spokojit s pouhým bodem, jenže v závěru nepřálo štěstí Barošovi, který mohl jít v 87. minutě sám na branku, avšak zradil jej první dotek s míčem a v předposlední minutě z otočky pálil nad břevno.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "Do utkání jsme konečně vstoupili dobře, zatímco ve třech předchozích zápasech jsme vždy začali vlažně. Hráli jsme, jak jsme chtěli, dali na 1:0, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme najednou přestali hrát a chtěli sedmdesát minut bránit vedení. To je něco, co musíme z hlav vymýtit. Jinak na to budeme vždycky narážet. To byl jeden z nejdůležitějších momentů celého zápasu."