so 4.5.2024
ZEN

Baňky vybojovaly cenný bod

Ženy Baníku remizovaly s Viktorií Plzeň ve třetím utkání nadstavbové části 1. ligy žen 1:1. V tabulce skupiny o záchranu mají nyní na sestupovou příčku čtyřbodový náskok, do konce sezony scházejí tři kola.

"Pokud nedostaneme gól, vyhrajeme," prohlásil před utkáním trenér Baníku Witold Zajac. A jeho předpověď se v kontextu s konečným výsledkem ukázala jako přesná. Jediné, co ženám Baníku v utkání ke třem bodům scházelo, bylo neinkasovat gól, který přišel po hodině hry.

Právě v 61. minutě se totiž ženy Viktorie Plzeň, stále jednoznačný lídr čtyřčlenné skupiny o záchranu, dostaly v utkání do vedení. Ženy Baníku se proti favorizovanému protivníkovi prosazovaly hůř než například v posledním utkání v Pardubicích. Do šancí se dostávaly těžko, soupeř vsadil na důslednou obranu a hrozil z protiútoků.

Hrozící porážku ale dokázaly ženy Baníku odvrátit. V 76. minutě přilétl do plzeňské šestnáctky centr z levé strany. Denisa Břenková na sebe natáhla bránící hráčky soupeře, míč však propadl až k mladičké Andree Serafinové, která byla tím pádem úplně volná. A patnáctiletá odchovankyně Baníku si se situací věděla rady, její gól přinesl Baníku důležitý bod.

Tři kola před koncem má Baník na čtvrtou příčku znamenající sestup čtyřbodový náskok. Poslední jsou stále Pardubice, ty však dokázaly zvítězit v Brně a náskok Baníku tak o dva body snížily.

WITOLD ZAJAC: "Byl to těžký zápas, soupeř se poctivě vracel do obrany a těžil zejména z rychlých protiútoků. Moc situací jsme si nevytvářeli, měli jsme hodně ztrát a také jsme měli problémy s udržením míče na posledních třiceti metrech. Remíza je spravedlivý výsledek."

4.
Baník VS Plzeň
1. liga žen

Branky: 76. Serafinová - 61. Kadlecová. Rozhodčí: Koryčanská – Soukupová, Fraňková. ŽK: Rancová.