so 9.3.2024
ZEN

Baňky vezou tři body z Brna!

Skvělým způsobem vstoupily ženy Baníku Ostrava do jarní části prvoligové sezony. V utkání 11. kola zvítězily na půdě Lokomotivy Brno 2:0. Oba góly Baníku vstřelila Kateřina Vojtková.

Dobrý vstup Baníku do utkání zúročily Slezanky poprvé po dvaceti minutách hry. Aktivita před šestnáctkou soupeře vyústila v přímý kop. K tomu se postavila Kateřina Vojtková a z nějakých dvaceti metrů míč poslala přes domácí zeď do branky - 0:1!

Ještě do přestávky dokázaly svěřenkyně trenéra Witolda Zajace zvýšit. A stalo se tak po parádní kombinaci, v jejímž finále přišla  přesná přihrávka ze strany do šestnáctky, v níž Kateřina Vojtková s přehledem uklidila míč do branky.

Po přestávce už si Baník náskok s přehledem pohlídal a zapsal důležitý tříbodový zisk.

WITOLD ZAJAC: "Dnes jsme hráli zodpovědně a efektivně. Nebyl to jednoduchý zápas, prožili jsme si v něm i těžší chvilky, ale jako tým jsme je dokázali zvládnout a vyrovnali jsme se s nimi velmi dobře. Do Brna jsme jeli s jasným cílem vyhrát, a to jsme dnes splnili. Do Ostravy vezeme 3 body. Gratuluji celému týmu."

9.
března
Horní Heršpice VS Baník
1. liga žen

Poločas: 0:2
Branky: 20. a 45. Vojtková. Rozhodčí Koryčanská - Fraňková, Šabacká. ŽK: Pavlíčková, Dianíšková - Gaurová, Molková.