so 21.10.2023
ZEN

Baňky Slavii statečně vzdorovaly

Bojovným výkonem se prezentovaly ženy Baníku Ostrava v utkání s pražskou Slavií. Bezbrankový stav udržely "Baňky" déle než poločas, nakonec ale prohrály 0:2.

Proti jasně nejlepšímu týmu české ligy a čerstvému účastníku základní skupiny Ligy mistrů nastoupil Baník v trikotech propagujících prevenci proti rakovině. Po slavnostním nástupu už se "Baňky" oděly do tradičních barev a od úvodu s odhodláním velkému favoritu co nejsrdnatěji odolávat. To se dařilo po celou první půli.

Až smolný zásah Kláry Pavlíčkové v úvodu druhého poločasu poslal Slavii do vedení, to dokázaly Pražanky záhy navýšit. Další gól už nepadl a ženy Baníku sklidily za statečný výkon zasloužený potlesk i navzdory porážce.

WITOLD ZAJAC: "I když jsme prohráli, odehráli jsme dobrý zápas. To, na čem jsme pracovali po celý mikrocyklus, jsme dokázali dobře přenést a implementovat do zápasu a hráli jsme zodpovědně. Budeme pokračovat v tom, co děláme, a věřím, že se budeme i nadále rozvíjet a dělat pokroky v naší hře."

21.
října
Baník VS Slavia
1. liga žen

Poločas: 0:0
Branky: 48. Pavlíčková vlastní, 55. Morávková. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: Korvasová.