čt 27.8.2015

Baník v Rýmařově prohrál 3:4

Cesta pohárem Mol Cup 2015/2016 pro naše mužstvo skončila překvapivě už ve 2. kole. Na hřišti divizního Rýmařova Baník prohrál 3:4, přestože po půli vedl 2:1.

Do prvního pohárového utkání letošní sezóny jsme nastoupili se změnami na třech postech oproti poslednímu ligovému duelu proti Slavii. Na hřišti divizního Rýmařova šel do branky Vojtěch Šrom místo Jiřího Pavlenky, v poli pak dostali šanci mladíci Matěj Helešic a Jan Matěj, kteří nahradili Davora Kukece a Vojtěcha Engelmanna. Proti natěšeným domácím se baníkovská sestava chtěla od úvodních minut prosazovat kombinační hrou a postupným útokem proti zformované obraně. Ta však byla velmi pozorná a naopak to byl Rýmařov, který se jako první dostal k rohovému kopu, byť to bylo bez střeleckého zakončení.

To na sebe vzal v 10. minutě útočník Francis Narh a trefil se parádně z dvaceti metrů. Vedení našeho týmu mohl zvýšit za dalších pět minut Karol Mondek, který byl posledním v řetězci krátkých přihrávek, ale jeho rána z pravé strany šestnáctky mířila pouze do rukavic domácího brankáře Kameníka. Jeho zaměstnanost v následujících minutách nebyla až tak výrazná, aby mohl přijít další gól. Ten ovšem k překvapení všech padl na druhé straně. Ve 27. minutě se prosadil po rohovém kopu na zadní tyči Horák a vyrovnal na 1:1.

Hned o dvě minuty později však vrátil vedení na stranu našeho celku Daniel Holzer, který využil volného prostoru před šestnáctkou k přesné střele. Za stavu 2:1 pro Baník se začal druhý poločas, do kterého opět šli s velkým odhodláním domácí, pro které bylo střetnutí vskutku fotbalovým svátkem. Odměna za jejich snahu se dostavila ve 49. minutě, kdy se střelou z hranice velkého vápna zapsal mezi střelce domácí Tomeček. Od tohoto okamžiku nabrala hra tempo nahoru-dolů, přičemž nebezpečnější byl srdnatě bojující soupeř, který využíval našich ztrát míče i nepozorností v defenzivní linii. Ve druhé půli se poprvé z baníkovců do vážnější šance dostal Martin Kouřil, jehož hlavička v 64. minutě však postrádala razanci.

V 73. minutě ovládla rýmařovský stadion, na který zavítalo zhruba dva tisíce diváků, euforie poté, co se z penalty nařízené za faul Václava Ježdíka s přehledem trefil faulovaný útočník Šupák. Na obrat skóre reagoval kouč Radomír Korytář střídáním Ježdíka, místo kterého se na hřišti objevil útočník Jakub Šašinka. Právě on byl tím hráčem, který v 77. minutě po individuální akci a střele z hranice šestnáctky vyrovnal na 3:3. Zápas spěl do dramatického finiše. A to zvláště poté, co se v 80. minutě málo vídanou ranou z třiceti metrů podruhé v zápase předvedl domácí Šupák, který znovu poslal domácí do vedení, 4:3 pro Rýmařov. Tímto výsledkem zápas skončil. Po skončení utkání vtrhla na hřiště část fanoušků, která se kromě "vyříkávání" si zápasu s hráči našeho týmu pustila také do potyček. Při jedné z nich dostal hráč Marek Šichor úder pěstí. Následně na hřišti zasáhla policie, která situaci uklidnila.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "V prvé řadě gratuluji domácím k odvážnému výkonu, byli více odhodlaní a měli větší vůli po vítězství než my. My teď máme čtrnáct na to dát se před dalším ligovým zápasem dohromady. Budeme muset řešit určité personální změny, protože někteří hráči jsou uspokojení. Přístup většiny z nich k dnešnímu utkání je zklamáním."

27.
čtvrtek
Rýmařov VS Baník
Pohár FAČR

Poločas: 1:2
Branky: 27. Horák, 49. Tomeček, 73. z pen. a 80. Šupák - 10. Narh, 29. Holzer, 77. Šašinka. Žlutá karta: Ondruška, Harazin, Kameník - Honiš, Mondek. Rozhodčí: Dresler – Pelikán, Kordula.