Baník prohrál s Jabloncem 1:2

22.11.2014 | David Kubáň

Domácí pevnost na Bazalech poprvé v letošní sezóně padla, ve šlágru 15. kola Synot ligy ji dobyl Baumit Jablonec, který si odváží tříbodový zisk za vítězství 2:1. Alespoň o bod přišel Baník v předposlední minutě, a navíc po smolné vlastní brance Jana Baránka.

Synot liga, 15.kolo, so 22.11. , diváci: 3119
FC Baník Ostrava - FK Jablonec
1:2
(0:1)

Branky: 61. Štěpán - 43. Doležal, 89. vl. Baránek Žluté karty: Greguš, Mensah, Baránek - Pernica. Rozhodčí: Jílek – Urban, Dobrovolný.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Holzer – Mensah, Greguš – Kukec, Lindpere (58. Šašinka), Štěpán (86. Baroš) – De Azevedo (75. Byrtus).

FK Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Hübschman, Silva Rossi – Kopic (90. Mihálik), Pospíšil, Mingazov (65. Crnkič) - Doležal (78. Jun).

Komentář

Realizační tým Baníku sáhl po reprezentační pauze k několika změnám v základní sestavě. Od začátku nastoupil Davor Kukec a na hrotu útoku nahradil Dyjan Carlos de Azevedo vykartovaného Francise Narha. Daniel Holzer se mimoto vrátil na levou stranu obrany, kde v posledních ligových zápasech nastupoval Oldřich Byrtus. Na lavičce náhradníků byl navíc připraven uzdravený útočník Milan Baroš.

Baník se v souboji s třetím Jabloncem prezentoval od úvodního hvizdu sympatickým herním projevem, a byť se před sobotním kláním nacházel v lepším rozpoložení, neboť v lize osmkrát v řadě neprohrál, diváci na Bazalech byli svědky naprosto vyrovnané partie, které nechybělo vysoké tempo.

První vážnější šanci si vypracoval Jablonec, po Kopicově centru z levé strany se před ostravskou brankou osmělil Rossi,brankář Pavlenka včas zareagoval a míč stihl vyrazit nohou. Baník odpověděl o pět minut později, když Frydrychův přesný pas našel osamoceného Kukece. Jenže chorvatskému záložníkovi hlavička z malého vápna nesedla a z gólové příležitosti se stala jasná záležitost pro jabloneckého brankáře Hrubého. Ve 36. minutě se po Gregušově milimetrové přihrávce uvolnil de Azevedo, jeho následné zakončení bylo razantní, ovšem postrádalo větší přesnost.

A tak dvě minuty před koncem prvního poločasu udeřil Jablonec,který těžil z domácí nepřesnosti v rozehrávce. Mingazov následně přihrávkou zleva přihrál Doležalovi, ten si našel prostor mezi obránci Baníku a zblízka střílel přesně k pravé tyči.

Inkasovaná branka s výkonem Baníku nezamávala. V 54. minutě Mensah vysunul přihrávkou za obranu Stronatiho, vybíhající Hrubeš mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho střelu vyrazil na roh. Baník se vyrovnávací branky přeci jenom dočkal. Běžela 61. minuta, když Kukecův křížný pas proletěl napříč pokutovém územím až k číhajícímu Štěpánovi, a ten jej přesnou hlavičkou do Hrubého protipohybu dopravil do sítě.

Závěrečných dvacet minut utkání patřilo Jablonci. V 71. minutě Baránek napravil Pavlenkovo zaváhání a před dotírajícím Rossim míč odkopl do zámezí. I v následujících minutách se Baník soustředil zejména na defenzívu, výjimkou byla nadějná příležitost střídajícího Baroše, kterou Hrubý vyrazil.

Rozhodující moment přinesla 89. minuta. A bohužel neproběhl podle představ domácího týmu. Pospíšilovu střelu Pavlenka vyrazil k Baránkovi, od jehož nohou se míč smolně odrazil do ostravské brány. Jablonec díky tomu vyhrál na Bazalech 2:1.