FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník o gól podlehl ve Frýdku - Místku

1.9.2017 | Redakce

Reparát za jarní druholigovou porážku ve Frýdku-Místku se nepodařil ani v dnešní přípravě. Baník vedl na hřišti druholigové Lipiny brankou Jakuba Šašinky, ale domácí vyučili papírového favorita v produktivitě a dokázali nepříznivý vývoj ještě zvrátit. Vítězství na jejich stranu strhl sedm minut před koncem dalekonosnou ranou Ondráček.

Příprava, Stovky, pá 1.9. , diváci: 800
MFK Frýdek-Místek - FC Baník Ostrava
2:1
(1:1)

Branky: 38. Fofanah, 83. Ondráček - 22. J. Šašinka.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Šustr – Breda, Šindelář, Obanor, Sus – Hykel, Panić, Dendis, De Azevedo – J. Šašinka, Jakubov. II. poločas: Chmiel – Pazdera, Azackij, Kubík, Obanor – Mičola, Hlinka, O. Šašinka, Stáňa - Poznar, Hejl.

Komentář

Baník odehrál zápas se dvěma sestavami, ve které se celých 90 minut dostalo jen na testovaného nigerijského obránce Erhuna Obanora. Hosty poslal do vedení Jakub Šašinka, který se pověsil do vzduchu na centr Jakubova a hlavou skóroval.

Autor první trefy měl záhy další možnost, ale sólo na Mihálka ve druhý gól nepřetavil. A tak se sedm minut před půli radoval Frýdek zásluhou pohotové rány Fofanaha. Šašinka se ještě před půlí dostal do další příležitosti, ale Mihalek si jeho hlavičku tentokrát pohlídal.

Po změně stran rozhodl o domácím vítězství sedm minut před koncem povedenou ranou z dálky Ondráček.

„Byli jsme lepším týmem, ale méně efektivnější. Bohužel se i tentokrát projevila naše slabina poslední doby, kdy z jedné, dvou šancí inkasujeme. Měli jsme nějaké šance, ovšem domácí byli efektivnější a to, co si vytvořili, zužitkovali i gólově,“ řekl Radim Kučera.

O osudu testovaného Nigerijce Obanora se rozhodně během víkendu. „Ještě si to necháme projít hlavou. Měl zajímavé momenty, nicméně se na něm projevil určitý zápasový výpadek a únava z tréninku,“ řekl Radim Kučera.

Twitter