po 7.8.2017

Juniorka: přetahovaná se smolným koncem

Juniorka Baníku po divokém průběhu podlehla v pondělí ve svém druhém ligovém utkání na Slovácku 3:4. Svěřenci Daniela Tchuře v Uherském Hradišti po nevydařeném prvním poločase dokázali stáhnout třígólové manko, ale nakonec v 69. minutě vystřelili výhru domácím Jahoda.

Baníku první půle absolutně nevyšla. Slovácko několikrát smrtelně vpadlo do oken v hostující defenzívě a už po 36 minutách svítilo na ukazateli skóre hrozivých 3:0.

Ale Slezané debakl výrazně lepším výkonem ve druhém poločase odmítli. Na vyrovnání jim stačilo neuvěřitelných pět minut! Po přihrávce Jakubova zlízka v 60. minutě prostřelil gólmana střídající Dendis, o dvě minuty Jakubov dalším gólovým pasem vybídl Bolfa a pětiminutovku snů ukončil přesnou hlavičkou pod břevno Kubík.

Poslední slovo měli nicméně domácí, kteří po kombinaci středem hřiště vstřelil Jahodou rozhodující gól.

DANIEL TCHUŘ: „První poločas byl z naší strany na ručník. Bylo to bez pohybu a nasazení, po chybách jsme soupeři nabízeli góly. Ve druhém poločase už to bylo o něčem jiném. Začali jsme hrát aktivně a dobře jsme presovali, a rychle se nám povedlo vyrovnat. Za stavu 3:3 měly oba týmy šance na vítězný gól, ale Slovácko bylo v závěru o kapičku šťastnější.“