pá 28.8.2015
Tisková zpráva

Prohlášení FC Baník Ostrava po mimořádném představenstvu

Dnes zasedalo mimořádné představenstvo FC Baník Ostrava, které zaujalo stanovisko k výtržnostem vedoucím k napadení hráčů našeho klubu po skončení čtvrtečního pohárového duelu v Rýmařově a zároveň po projednání s trenérem Radomírem Korytářem přijalo personální a věcná opatření u prvoligového týmu.

Za nepřípustné a odsouzeníhodné považujeme agresivní chování některých jedinců, kteří po čtvrtečním pohárovém utkání na hřišti Rýmařova vtrhli na hrací plochu a neurvalým způsobem, který není hoden jména fotbalového fanouška, se domáhali po hráčích Baníku svléknutí jejich dresů a některé z nich dokonce fyzicky atakovali.

Stejně jako v případě nedávného incidentu při ligovém utkání ve Zlíně jsme i v tomto případě zásadně proti tomu, aby se jakékoli emoce vyvolané děním na hřišti ventilovaly jednáním, které je jasně za hranicí lidskosti, slušného chování i zákonů. Nežádoucí incident, ke kterému došlo po naší porážce v Rýmařově je alarmující pro náš klub, ale i pro všechny slušné fanoušky, kterých je dle našeho názoru většina a kteří hráčům umějí vyjádřit podporu za všech okolností.

Čtvrteční výkon našeho týmu byl bohužel ostudný a je pro klub jasným signálem ke konkrétním opatřením ve sportovním úseku. Na návrh trenéra a se souhlasem týmu byl udělen finanční postih, který bude použit na rozvoj mládeže a charitativní účely. Zároveň dojde k přeřazení některých hráčů do juniorského celku. Pohyb hráčů však nastane i v opačném směru, kdy hodláme dát výraznější prostor k přípravě s A mužstvem některým juniorům. Vedení klubu společně s trenérským štábem také již pracují na posílení kádru, aby se do konce zářijového přestupního termínu mohly uskutečnit transfery dvou až tří zkušených fotbalistů.

Zpřísnění „pracovního programu“ v nejbližším období pak bude směřovat ke stmelení ligového týmu a zmobilizování všech potřebných sil tak, aby se Baník s podporou všech slušných a věrných fanoušků odrazil ode dna. Všichni jsme přesvědčeni, že již brzy dojde ke zlepšení našich výkonů i výsledků v Synot lize.

Zápasy

28.
sobota
června
11:00
Chemie Lipsko VS Baník
Příprava
28.
sobota
června
17:00
Pogoň Štětín VS Baník
Příprava

Další články

0
Alexander
Munksgaard
0
Tomáš
Rigo
0
Matěj
Chaluš
0
Mikuláš
Kubný
0
Michal
Kohút
0
Karel
Pojezný
0
Dennis
Owusu
0
Jiří
Boula
0
David
Látal
0
Michal
Frydrych
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Tomáš
Zlatohlávek
0
Georgios
Kornezos
0
David
Lischka
0
Daniel
Holzer
0
David
Buchta
0
Erik
Prekop
0
Patrick
Kpozo
0
Matúš
Rusnák
0
Matěj
Šín
0
Dominik
Holec
0
Filip
Kubala
0
Samuel
Grygar