FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Pardubice přijedou do Ostravy po 48 letech

11.4.2017 | Redakce

Ačkoliv ve čtyřicátých až šedesátých letech Baník s Pardubicemi pravidelně měřil síly, od roku 1969 vzájemné bitvy na roky ustaly. Tak se stane, že Východočeši do Ostravy v neděli dorazí poprvé od května 1969!

Zatímco zápasy s Varnsdorfem nebo Táborskem jsou zcela nepopsanými listy v klubových análech, pro Pardubice platí pravý opak. I když to později narozeným fanouškům Baníku může znít jako sci-fi.

Pardubice byly baníkovcům v poslední době nejznámější díky souvislosti s trenérem a dřívějším útočníkem Baníku Martinem Svědíkem, který z lavičky tamního FK na Bazaly zamířil na své premiérové prvoligové angažmá.

Ale před půlstoletím se Baník a Pardubice mnohokrát popasovaly na fotbalovém bojišti. Archív dokonce pamatuje výprask 0:4, který Slezané utrpěli v sezoně 1939/40 na východě Čech. A nebyla to zdaleka jediná porážka, ke které Ostravští ve městě perníku přišli.

V roce 1957 naopak soupeře na Staré střelnici vypráskali poměrem 6:1, což je dosud nejvýraznější výsledek v historii vzájemných utkáních. Zato zmiňovaný poslední výlet Pardubic na Bazaly dopadl na jaře 1969 pro hosty parádně – i navzdory vysokému vítězství 3:0 se však na konci ročníku poroučeli z elitního společenství, a už nikdy se do něj nevrátili. Vzájemnou historii oprášil až loňský sestup Baníku do Fortuna národní ligy.

Na ostravském Městském stadionu se v neděli od 13:45 bude hrát devatenácté vzájemné utkání. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, jak dopadne.

Twitter