FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Apel klubu k fanouškům před utkáním v Opavě

16.3.2017 | Redakce

Už jen dva dny nás dělí od zdaleka nejatraktivnějšího utkání jarní části Fortuna národní ligy a slezského derby mezi SFC Opava a Baníkem. Napínavost očekávaného utkání zvyšuje skutečnost, že oba sousedé v tabulkovém umístění chtějí pro další sezónu zakusit chuť prvoligových utkání a dělí je od sebe pouhý bod.

Pořadatel sobotního utkání, tedy SFC Opava, s ohledem na bezpečnost a vysokou rizikovost zápasu omezil kapacitu svého stadionu. I když o utkání byl mezi příznivci Baníku mnohonásobně větší zájem než vymezená kapacita sektoru v podobě 340 lístků a vedení Baníku vyvíjelo maximální možnou snahu o navýšení této kapacity, jeho úsilí se minulo účinkem. Pořádající klub ovšem i za těchto okolností splnil předepsanou a povinnou minimální kvótu vstupenek vyhrazených pro fanoušky hostujícího celku.

Vedení Baníku proto apeluje na všechny fanoušky, kteří se do Opavy v sobotu chystají a z výše uvedených důvodů se nedostanou do svého sektoru, aby respektovali a ctili podmínky stanovené pořadatelem zápasu a řídili se pokyny pořadatelů či Policie ČR. Baník si nesmírně váží podpory všech fanoušků, kteří jakkoli neohrozí a nepoškodí svůj klub protiprávním jednáním či škodami na cizím majetku. Jediné vítězství, kterého chce Baník dosáhnout, je to na hřišti.

Twitter