ne 11.11.2018

Z derby bez bodu: Opava – Baník 2:1

Dramatické derby vyústilo v těsnou porážku Baníku. Ostravané v Opavě prohráli těsně 1:2. O jediný gól výběru Bohumila Páníka se postaral Jakub Šašinka.

Zajímavé situace se na hřišti rodily od prvních minut. Běžela čtvrtá, když domácí Zapalač na zadní tyči nedostihl Zavadilovu přihrávku. Ve 12. minutě byl velice blízko gólu Baník. Milan Baroš se v šestnáctce uvolnil, vystřelil nebezpečně k tyči, gólman Šrom jeho pokus vytlačil mimo brankový prostor. Vzápětí se ale míč znovu vrátil k malému vápnu a Baroš to tentokrát zkusil nůžkami. Těsně minul!

V 19. minutě to zkoušel Robert Hrubý, jeho tečovaná střela těsně minula pravou tyč.

Jan Laštůvka si připsal první výraznější zákrok na své konto ve 26. minutě. Zpacifikoval nebezpečnou Kuzmanovičovu střelu.

Ve 35. minutě Baník poprvé inkasoval. Na Žídkův dlouhý míč si za obranu Baníku naběhl Kayamba. Ocitl se sám před Laštůvkou a lobem jej překonal.

Také po přestávce měl Laštůvka práci. V 61. minutě si výborně poradil se Zavadilovým přímým kopem z nebezpečné vzdálenosti. O čtyři minuty dokázali domácí využít volného prostoru na své pravé straně. Hrabina odcentroval a Smola hlavou zvýšil na 2:0.

Baník se nevzdal. V 69. minutě vyrazil Šrom střelu Martina Filla. O dvě minuty později doletěl míč z rohového kopu až k Ondřeji Šašinkovi, který v těžké pozici přestřelil odkrytou branku.

Snížení přišlo v 84. minutě. Robert Hrubý našel z rohového kopu Jakuba Šašinku, a ten se prosadil hlavou. Hosté stupňovali tlak, ale kýženého vyrovnání už nedocílili.

IVAN KOPECKÝ: "Do utkání jsme vstoupili dobře a soupeř kontroval Barošem. Bylo důležité, že nedal gól. Následně jsme dali první branku, což ovlivnilo ráz utkání. Na obou stranách se poté střídaly lepší a horší pasáže."

BOHUMIL PÁNÍK: "Neodehráli jsme dobrý zápas. Asi pět hráčů nepodalo výkon, jaký bych očekával. Chyběla jim technická dokonalost i zarputilost. V poli si to dáme, ale tam, kde se fotbal rozhoduje, tedy ve velkém vápně, tam jsme moc nebyli."