so 30.6.2018

Úspěšné loučení s Kroměříží: Baník - Senica 6:0

Také třetí letní test proti slovenskému soupeři Baník Ostrava zvládl. Nad FK Senica zvítězil 6:0 a ukončil tak úspěšně svůj týdenní kroměřížský pobyt. Následující týden se bude Baník připravovat v domácích podmínkách, pak vyrazí na soustředění do Rakouska.

Baník si proti senickému soupeři od první minuty vytvořil převahu, kterou v průběhu utkání stupňoval. V 9. minutě trefil Martin Šindelář břevno, o chvíli později střílel nebezpečně Milan Baroš. Ve 12. minutě poprvé udeřilo. Carlos de Azevedo nacentroval míč do šestnáctky Šindelářovi, a ten zblízka otevřel skóre.

Baník si poprvé v utkání vyzkoušel kvality brazilského útočníka Pedrinha. Urostlý forvard odehrál pětačtyřicet minut a dal o sobě výrazně vědět ve 34. minutě. Velmi šikovně se prokličkoval senickou obranou a dostal se do výborné pozice. Vypálil však nad. „Je u nás krátce, navíc se hned zapojil do tréninku, takže je trošku v únavě. Chybí mu trochu jiskra, ale jedna ta brazilská jiskřička se tam objevila,“ glosoval trenér Bohumil Páník Pedrinhův výkon s poukazem na šanci, do které se Brazilec dostal. Ostravský trenér dodal, že Pedrinho bude v přípravě s Baníkem pokračovat.

Ve 44. minutě poslal de Azevedo do gólové šance Baroše. A ten si se senickým gólmanem Miloševičem poradil velmi zkušeně – 2:0.

Po přestávce Baník ještě více přitlačil a s výjimkou jedné velké šance, kterou soupeři výborným zákrokem zlikvidoval brankář Jakub Lapeš, nepustil režii zápasu z rukou. Na 3:0 zvýšil úchvatnou bombou Denis Granečný, pak zatočil Milan Jirásek míč z přímého kopu na zadní tyč tak šikovně, že balon skončil mimo dosah senického brankáře v síti, a na 5:0 zvýšil Jakub Šašinka, který z pěti metrů gólmana soupeře propálil. Ne každou šanci dokázal Baník proměnit, například Lukáši Pazderovi, který pálil do odkryté branky, stačil jeden ze senických hráčů na poslední chvíli skočit do střely a míč z branky tělem vyrazit a Dame Diop trefil tyč. V 83. minutě ale právě Diop uzavřel skóre přesnou střelou k tyči.

BOHUMIL PÁNÍK: „Vyzkoušeli jsme si konstruování postupného útoku, k tomu i nějaké vyskočení a dostupování. Když jsme nebyli líní, byli jsme úspěšní. Ale soupeř teprve dává mužstvo dohromady a o to jsme to měli lehčí. Nepřeceňujeme to.“

30.
června
Senica VS Baník

Poločas: 0:2
Branky: 12. Šindelář, 44. Baroš, 52. Granečný, 63. Jirásek, 70. J. Šašinka, 83. Diop.
Diváci: 403

I. poločas: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Kaloč, Hrubý, de Azevedo – Pedrinho, Baroš. II. poločas: Lapeš – Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman – Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný – J. Šašinka, Diop.