ne 22.8.2021

V Edenu se nedařilo: Slavia - Baník 4:0

Výjezd do Edenu se nevydařil. Baník v něm ztrácel už po půli, nakonec se zrodil výsledek Slavia - Baník 4:0. Slezané navíc dohrávali bez vyloučeného Gigli Ndefeho.

První minuty zápasu mnoho šancí nepřinesly. Hrálo se mezi šestnáctkami, oba týmy se bedlivě hlídaly a do první jakž takž zajímavé střelecké pozice se dostal v 19. minutě Ondřej Lingr. Zkoušel to obstřelem a mířil vedle.

O dvě minuty později si Ivan Schranz naběhl k přední tyči na centr z pravé strany, ale také on poslal balon vedle.

Ve 21. minutě musel kvůli zranění opustit hřiště Roman Potočný, nahradil ho Dyjan Carlos de Azevedo.

Ve 29. minutě otevřeli domácí skóre. Daniel Samek rozehrál přímý kop obloučkem mířícím před branku, kam si naběhl Stanislav Tecl a hlavou nechytatelně skóroval.

O chvíli později zahrával přímý kop také Baník. Jiří Fleišman to z 27 metrů zkusil přímo, mířil nad.

Ve 41. minutě vyslal Ekpai z pravé strany velmi ostrý centr. Gigli Ndefe měl hodně práce s tím, aby ubránil nabíhajícího Ivana Schranze, ale podařilo se mu to.

Ve 45. minutě si v šestnáctce Baníku rychle vyměnil míč Daniel Samek s Ivanem Schranzem, Samek využil volného prostoru a levačkou zvýšil.

Hned po pauze se parádně prezentoval Jiří Klíma. S míčem na noze proběhl územím Slavie, pár metrů před šestnáctkou napřáhl k velmi hezké střele s níž měl Ondřej Kolář kus práce.

Místo snížení však přišel třetí gól Slavie. Schranz poslal míč Lingrovi tak, že ten s ním ze strany vnikl do šestnáctky, zkusil vystřelit a trefil.

V 56. minutě měl velkou šanci Filip Kaloč. Uvolnil se na hranici šestnáctky, vnikl do ní a mírně z úhlu vystřelil. Kolář skvěle vyrazil.

A prosadili se znovu domácí. Po faulu na Alexandra Baha proměnil pokutový kop Ondřej Kúdela.

V 78. minutě šel navíc po druhé žluté kartě ze hřiště Gigli Ndefe.

Tyč pak zachránila Baník při šanci Stanislava Tecla, Ibrahim Traoré mířil o chvíli později těsně mimo stejně jako Tomáš Holeš.

Pět minut před koncem se před brankou Baníku ocitl úplně sám Abdallah Sima. Jan Laštůvka skvěle zachránil, a tím udělal tečku za zápasem. Pak se kvůli hustému dýmu na stadionu dlouho nehrálo, o to déle pak trvalo nastavení, které už ale nemohlo na výsledku utkání nic změnit.

Jindřich Trpišovský: "Před utkáním jsme říkali, že přijede soupeř, který má aktuálně výbornou sportovní formu. Baník teď hraje asi nejlíp za poslední roky. V kombinaci se všemi faktory, které tam byly, jako čtvrtek Evropa nebo některé vynucené absence, jsme měli ze zápasu velký respekt. O to větší radost mám z úrovně utkání. Baník v prvním poločase hodně dobře bránil, ale nám se pak podařilo dostat do tlaku a vyřešit některé situace. To nám pomohlo k vedení. Pak se nám okolo 50. minuty podařilo přidat třetí branku. Výkon byl velice dobrý, v posledních 20 minutách jsme ještě měli hodně šancí. Dobrý výsledek, některé velice dobré individuální výkony."

Ondřej Smetana: "Chtěli jsme dnes to utkání zvládnout úplně jinak. Chtěli jsme být kompaktní, důrazní, odvážní a aktivní směrem dopředu, podat běžecký výkon. Slavia ale byla mnohem lepší. Od první minuty nás předčila ve všech aspektech a zaslouženě vyhrála. Polemizovat o tom, jestli jsme měli vydržet poločas bez gólu, je úplně zbytečné. V prvním poločase jsme soupeře neohrozili. Přijeli jsme se sebevědomím z předchozích zápasů, chtěli jsme to přenést, ale nepodařilo se to. Je to jasný signál, že musíme dál pracovat, posouvat se. Propadli jsme všichni. Dnešní zápas ukázal, že na Slavii nemáme. Nesmí to s námi zamávat, měla by to pro nás být výzva a motivace, abychom se stále zlepšovali."