st 3.4.2019

Postupová radost: Baník - Liberec 2:1 po prodloužení

Povedlo se! Baník Ostrava prolomil prokletí, které jej poslední dobou provázelo v lize. A dokázal doma ve čtvrtfinále MOL Cupu porazit Slovan Liberec 2:1 po prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Ondřej Šašinka a Baník se může těšit na semifinálový los!

Baník začal od první minuty s nasazením. Dostal Liberec pod tlak, potřeboval se však vypořádat s pozornou libereckou defenzivou. Brzy se zrodila první příležitost, po teči Milana Baroše míč těsně minul Nguyenovu branku. Hosté hrozili z rychlých brejků. Ten první opravdu nebezpečný podnikli ve 13. minutě. Sýkora pronikl do blízkosti ostravské branky po pravé straně, odcentroval, na malém vápně se k zakončení dostal tísněný Kozák, jeho pokus zneškodnil Viktor Budinský.

Další rychlý liberecký kontr se zrodil o tři minuty později. Tentokrát pláchl po levé straně Hybš, zacentroval do šestnáctky, kam si naběhl Sýkora, jenž balon napálil z voleje a nechytatelně - 0:1.

Baník nechtěl ustoupit od aktivní hry. Což se dařilo. Složitě se však dostával do střeleckých pozic. Liberec byl blízko druhému gólu ve 39. minutě, kdy Potočný napálil břevno. Tlak Baníku s blížícím se koncem první půle sílil. Ve 42. minutě našel Denis Granečný v šestnáctce Nemanju Kuzmanoviče, ten však v kritické chvíli přihrávku ve výborné pozici nezpracoval.

O minutu později Nemanja Kuzmanovič zacentroval, na míč si v šestnáctce vyskočil Milan Baroš  a hlavou vyrovnal.

Také ve druhém poločase byl od první minuty výrazně aktivnější Baník. Otázkou bylo, zda si vypracuje šance a promění je. Chvíli trvalo, než se do hry Baníku vklínila patřičná dávka klidu. Talk sílil a šance přicházely až s přibývajícím časem. Bylo jich ale hned několik! Střelu Adama Jánoše liberecká obrana zablokovala, stejně tak dopadl v ještě nadějnější pozici Milan Jirásek. Pak se individuálně prosadil Nemanja Kuzmanovič, už už se ocitl ve výborné střelecké pozici, ale také jeho pokus dokázali hosté srazit na roh. A zápas musel do prodloužení.

V něm ze všeho nejdříve nebezpečně vystřelil Martin Fillo. Gólman Nguyen skvěle vyrazil. Ve 101. minutě liberecký gólman nejprve jen přitlumil střelu z hlavy Patrizia Stronatiho. Míč, který přece jen putoval do branky, stačil liberecký gólman ještě dohnat a k úžasu všech diváků dostat téměř z brankové čáry na rohový kop.

Z něj udeřilo. Rohový kop odvrátila liberecká obrana jen k Ondřeji Šašinkovi, který se skvěle opřel do míče a rozhodl. Hosté promarnili šanci vyrovnat na začátku druhého prodloužení. Po rychlém kontru mířil Pešek z dobré pozice těsně vedle tyče. Pak už si Baník situaci na hřišti hlídal. A v poslední minutě pálil těsně vedle Robert Hrubý. A pak už mohla propuknout baníkovská postupová radost.

BOHUMIL PÁNÍK: "Dnes už to bylo z naší strany lepší. Hráči byli u zdi, ale dokázali 120 minut bojovat. Je to jen v jejich hlavách, uvědomili si, že nic zadarmo nedostanou. Výsledek se dostavil a já věřím, že nám to pomůže a příště budeme zase tvrdě pracovat jak dnes."