so 25.8.2018

Další krok vzhůru: Baník – Dukla 2:0

Baník letí vzhůru. Góly Ondřeje Šašinky a Dame Diopa porazil po dlouhých čtyřech letech a třech měsících Duklu Praha 2:0 a několik desítek minut se dokonce vyhříval na prvním místě prvoligové tabulky. Ostravští si užívají vydařený úvod sezony a patnáct bodů po šesti odehraných kolech!

To byla jízda! Baník odehrál úvodní čtvrthodinu jako z partesu a jinak než gólem to vyvrcholit snad ani nemohlo. Kdykoliv hosté přišli o míč, bylo zle. Baník se na ně hrnul jako lavina a ve třech, čtyřech přihrávkách se dokázal dostat do vápna. Martin Fillo ještě hlavičkou o kousek minul, ale ve 12. minutě vystřihli baníkovci ukázku fotbalové moderny: Jánoš vybojoval míč, posunul ho Hrubému, který ho strčil do strany Holzerovi a jeho pas do pokutového území napálil pdo břevno Ondřej Šašinka.

Největší nápor domácích tím opadl a Dukla se pomalu dostávala do hry. Patrně klíčové okamžiky se odbyly v pětiminutovce po půlhodině hry. Jan Laštůvka nejprve vytáhl záludný pokus Tetoura, ale krizovou situaci Baník přestál v 35. minutě: Brandner se objevil tváří v tvář domácímu gólmanovi, ovšem pravačkou zamířil naštěstí vedle tyče.

Baník kontroval nebezpečnou hlavičkou Dame Diopa, který si však na svůj moment slávy musel ještě pár minut počkat. Ve 43. minutě se neohroženě vrhl po centru do vzdušného souboje s gólmanem Radou, který u balonu nebyl dřív, a důrazný domácí útočník ho uklidil podruhé za brankovou čáru – 2:0.

Dny Diopovy střelecké hojnosti mohly pokračovat. Pět minut po půli se znovu dostal do nadějné palebné pozice za pražskými zadáky, ale z dalšího vzájemného souboje vyšel vítězně Rada.

Dukla výkonem v poli určitě nepřipomínala poslední tým tabulky. V 57. minutě domácím zatrnulo po tečované střele Chlumeckého, která naštěstí skončila o pár decimetrů v zámezí. Baník pak až do poslední minuty soupeře už k ničemu vážnějšímu nepustil. Bezdička mohl v 90. minutě porážku Pražanů alespoň zkorigovat, ale ve velké příležitosti přestřelil, což znamená, že Baník na Městském stadionu neinkasoval už 405 minut.

BOHUMIL PÁNÍK: "Nesmírně těžký zápas. Dukla nebyla v předešlých třech utkáních horší než její soupeři. Ani dnes nebyl na hřišti až tak velký rozdíl, snad jen v tom, že my tam máme hráče, kteří to umí dohrát a dát góly. Je to fajn, že po loňské sezoně jsme tam, kde jsme. Ale bereme to s pokorou a víme, že je před námi ještě spousta práce."

PAVEL DRSEK: "I když jsme brzy inkasovali, dlouho nám fungoval určitý způsob hry. Baník byl produktivnější. Musíme se v tréninku soustředit na zakončení, hráči dřeli."