FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Zvládli jsme to slušně, vracel se Petrus k poháru

30.10.2014 | redakce

Stačilo proměnit o dvě penalty víc a Baník by patřil mezi osmičku nejlepších týmů Poháru FAČR. Bohužel, pevnější nervy prokázali v penaltovém rozstřelu, který rozhodoval středeční osmifinálovou odvetu, hráči domácího Slovácka. O remízu 1:1 v základní hrací době se gólem postaral útočník David Petrus, podle něhož baníkovci zápas navzdory smolnému vyřazení zvládli solidně. A to mimo jiné díky kvalitním výkonům hráčů, kteří dosud zejména na ligovém kolbišti nedostávali příliš mnoho šancí.

Ať už to byl právě Petrus, který se většinu utkání pohyboval na postu podhrotového hráče, mladíci Jakub Šašinka a střídající Jan Matěj či levý krajní obránce Oldřich Byrtus, všichni patřili mezi velice příjemná oživení hry Baníku, který v posledních dvou ligových duelech postrádal mnohé z atributů zdobících úspěšná mužstva. Proto byli trenéři i fanoušci zvědaví, zda na místě osvědčených plejerů projeví dostatečnou individuální kvalitu další borci z baníkovského kádru.

Soudě podle gólové akce baníkovců, povedlo se jim to. Byl to totiž střídající střední záložník Matěj, jehož rychlá práce s míčem a brilantní kolmá přihrávka mezi rozhozené obránce Slovácka byla ideální vhozenou rukavicí pro rozběhnutého forvarda Petruse. Ten si poradil i s přesilou domácích a přesnou ranou k tyči Melichárkovy branky hodně oživil postupové naděje Baníku. „Je sice pravda, že jsem dal gól, na druhou stranu jsem tam měl spoustu situací, které se mi úplně nepovedly,“ začal kriticky Petrus, který zaznamenal svůj letošní druhý pohárový gól.

Na postup sice nakonec vzhledem k neúspěchu v penaltách nestačil, ale trenéři zřejmě budou mít při skládání sestavy na další zápas nad čím přemýšlet. „Jestli jsme trenérům zamotali hlavy, to nevím. Myslím, že jsme to utkání zvládli celkem slušně. Slovácko zase tolik šancí nemělo, snad jen nějaké závary a standardky. My se mohli dostat do vedení, a to by se nám hrálo asi ještě lépe, než když jsme pak museli dohánět,“ vracel se osmadvacetiletý útočník k možná osudovému okamžiku osmifinálové odvety, kdy Daniel Holzer pár minut před poločasem z několika metrů minul opuštěnou branku Slovácka.

Očekává Petrus, že by po docela povedeném zápase mohla přijít další podobná příležitost? „To je otázka na trenéra. My hrajeme tak, abychom dokázali, že do sestavy patříme, takže uvidíme, co bude dál. V každém případě je potřeba takový výkon zopakovat, jeden nestačí. Třeba minule to nebyla zrovna hitparáda,“ zůstává Petrus spíše u skromnějších vyhlídek. Konkurence mezi útočníky se přece jen o poznání zvýšila, když se k áčku během podzimu připojil mladík Šašinka a také legendární Milan Baroš. „Můžeme se od něj hodně věcí naučit, třeba klid v koncovce má neskutečný,“ dodává útočník, jehož pracovitý výkon byl ve středu večer odměněn gólovou satisfakcí.


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA