FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Žolík Engelmann hrdinou zápasu

28.09.2013 | redakce

Vojt

ěch Engelmann měl coby střídající hráč lví podíl na remíze 2:2 proti 1.FC Slovácko. První gól zrežíroval, druhý sám dal. "Je mi jedno, jestli střídám nebo hraji od začátku. Nejdůležitější jsou body," prohlásil rychlonohý záložník.

Engelmann nastoupil v 33. minutě místo zraněného Petruse. O dvě minuty později byl strůjcem úvodní branky Baníku. "Zpracoval jsem si odražený míč, vyslal mezi beky nabíhajícího Dana Holzera a ten před brankou našel Marka Šichora, který dal gól," popsal celou akci.

Domácí Slovácko ale během krátké chvíle stihlo otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. "Ale tentokrát nás to nepoložilo. Naopak jsem se vyburcovali a chtěli urvat alespoň bod," řekl ěch Engelmann.

Za vynaložené úsilí byli fotbalisté odměněni deset minut před koncem. Fantiš sice penaltu neproměnil, ale Engelmann z dorážky překonal Melichárka. "Rozeběhl jsem se tři metry před vápnem. Před obráncem jsem si tím vytvořil náskok, protože jsem byl v plném běhu. Naštěstí se míč odrazil ke mně a já ho dorazil do brány," ulevilo se Engelmannovi.

Baník si ze hřiště Slovácka odvezl bod za remízu 2:2. "Přijeli jsme si pro bod a ten máme. Jsme spokojeni," uzavřel Engelmann.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA