FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Za národní tým nastoupí i Pavlenka s Baránkem

26.08.2014 | redakce

Dresu se lvíčkem na prsou, jedné z největších poct v kariéře fotbalisty, se dočkají baníkovci Jiří Pavlenka a Jan Baránek. Oba dva si již počtvrté zahrají za národní tým do 21 let, do kterého je v úterý nominoval trenér Jakub Dovalil. Baníkovská jednička Pavlenka přitom neměl daleko k tomu, aby namísto soustředění do Rakouska zamířil ještě o kategorii výš k zápasům s USA a Nizozemskem. Trenér áčka Pavel Vrba se však nakonec rozhodl dát jej k dispozici jedenadvacítce, v níž gólman Baníku patří mezi hráče s nejstabilnější formou.

Oba vyslanci Baníku se tak sejdou na soustředění, které bude probíhat ve dnech 31. srpna až 9. září a jehož dějištěm bude rakouské středisko Zell am See. Vzhledem k tomu, že se v tomto reprezentačním termínu obtížně hledají soupeři pro přípravná utkání, zahrají si „lvíčata“ nejprve 6. září proti rakouskému mistru Red Bull Salzburg a 9. září proti třetiligovému německému Unterhachingu.

Podle trenéra Dovalila se národní tým po fázi testování už blíží ke zužování kádru, v němž budou tvořit osu hráči pravidelně nastupující ve svých mateřských klubech. „Někteří patří dokonce k tahounům svých mužstev. To platí například o Zmrhalovi a Hrubešovi ze Slavie nebo brankářích Koubkovi a Pavlenkovi,“ řekl Dovalil na oficiálních stránkách Fotbalové asociace ČR.

Vzhledem k devítidennímu trvání tréninkového kempu a prioritě plnění si reprezentačních úkolů budou Pavlenka s Baránkem scházet trenérům Baníku v zápase 3. kola Poháru FAČR ve Frýdku-Místku, který se měl původně odehrát v sobotu 6. září od 17:00, kluby však jednají s asociací o jeho posunutí na neděli. A to především proto, aby do něj mohli zasáhnout baníkovští reprezentanti Stronati, Holzer a Byrtus nominovaní do výběru U20, který hraje ve čtvrtek 4. září v Holandsku.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA