FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vzpomínka na hattrick, to je Štěpánova motivace

03.10.2014 | redakce

Když máte odehráno sto šedesát ligových zápasů, můžete se na fotbalové dění dívat s někdy velmi užitečným nadhledem. Třeba jako v české lize nejostřílenější baníkovec Vojtěch Štěpán. Devětadvacetiletý krajní záložník si díky svým zkušenostem před sobotním zápasem na Slovácku nedělá vrásky z četných dotazů týkajících se zatím docela skromné šestigólové bilance Baníku, kterou o tři góly převyšuje samotný kanonýr soupeře Došek.

Rychlonohý baníkovec samozřejmě jeho formu respektuje, na druhou stranu je mu jasné, že v kariéře fotbalisty přicházejí období, kdy se i takový Messi v gólových zápisech najednou přestane objevovat. Sám je toho dobrým příkladem. „Ještě v Hradci Králové jsem nedal gól zhruba půlroku a pak se mi povedlo dát právě na Slovácku gól v páté minutě a nakonec z toho byl hattrick,“ vzpomíná Štěpán na 14. duben 2012, který, co se gólů týče, je jeho nejvydařenějším dnem na ligové scéně.

Bylo by skvělé, něco podobného zopakovat, pomyslí si nejeden z fanoušků. Zvláště když s týmem prožil všechna čtyři letošní vítězství, která rozhodně mohla končit vyšším skóre než „jen“ 1:0. Proč zatím Štěpánovi a jeho spoluhráčům koncovka nevychází podle představ? „Asi to chce lepší řešení nebo někdy i štěstí, ač to možná někomu zní hloupě. Ale sám vím, že kdyby dal člověk třeba jeden šťastný gól, najednou mu hlava začne uvažovat úplně jinak. Víc si věříte a dostanete sebedůvěru, proto bych byl rád, kdyby mi tam třeba jeden gól padl a my vyhráli,“ říká zkušený baníkovec.

Vzhledem k síle sobotního soupeře by však rozhodně nepohrdl ani dalším jednogólovým vítězstvím. Slovácko doma platí za jeden z nejofenzivnějších týmů ligy. Dokáže velmi umně využívat jak předností téměř dvoumetrového útočníka Doška, tak často až bouřlivé divácké kulisy. „Myslím si, že je to i tím, že mají zkušený tým, který je dlouho pohromadě. To je vždycky znát. U nás je taky dobře, že nikdo za minulý půlrok neodešel. Mužstvo se sehrává a jsou v něm vidět herní šablony a automatismy,“ hledá Štěpán paralely mezi budováním obou mužstev, jejichž výkony i dosavadní bodový zisk působí na mnohé pozorovatele překvapivým dojmem.

Ne tak ovšem na zasvěceného borce Baníku, který ví, že za vzestupem týmu je hodně tvrdé práce, byť k naprosté spokojenosti nějaký ten gól navíc schází. „Na tréninku je všechno v pořádku. Víme, že nás v koncovce tlačí bota a o to víc se na ni soustředíme. Jak to jednou protrhneme, může být všechno jinak. Jako minulou sezónu, kdy jsme po trenérské výměně jednou vyhráli a nastartovali úspěšnou šňůru,“ klidní diskuse nad ožehavým tématem baníkovský záložník. A kudy by podle něj mohla vést cestu k úspěchu na Slovácku? „Doma sice mají tvrz, kde dokáží soupeře přehrát i velkým rozdílem, ale toho jsme si vědomi. Proto chceme hrát nejen dobře odzadu, ale být tam sami nebezpeční,“ dostává se Štěpán na závěr k osvědčené pravdě, že nejlepší obranou bývá útok.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA