FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Výměna gólmanů: Andrejko za Krbečka

02.02.2012 | redakce

Jako

naschvál. Baník vzal letos do Turecka jen dva brankáře a Lukáš Krbeček si v tréninku přivodil zranění.

Gólmanům se na soustředění nikdy nic nestalo, a tak tentokrát byli ve více než třicetičlenné výpravě pouze dva na rozdíl od let minulých, kdy na soustředění vyrážela trojice ochránců svatyně. A Baníku se to stalo osudným. „Prostě to tak je, zranění často přicházejí, zrovna když je nejméně čekáte,“ jenom pokrčil rameny vedoucí výpravy Tomáš Trucha.

Při čtvrtečním tréninku si nepříjemně podvrtnul koleno Lukáš Krbeček. „Jedná se zřejmě o poranění vnitřního postranního vazu, možná i menisku. Jeho koleno určitě potřebuje důkladnější vyšetření, které je bohužel nad rámec našich možností v Turecku,“ prohlásil lékař výpravy MUDr. Tomáš Pavliska.

Zůstat v Antalyi pouze s jedním brankářem, to bylo nemyslitelné. Dawid Pietrzkiewicz by na všechno sám nestačil, navíc i trenér brankářů Vít Baránek je po bolestivém úrazu, takže ani on by nemohl plnohodnotně pomáhat. „Proto jsme se rozhodli, že Lukáš Krbeček poletí domů a místo nej do Turecka dorazí mladík Jakub Andrejko,“ uvedl Tomáš Trucha.

Baník měl aspoň štěstí v neštěstí, v pátečním ranním spoji z Vídně do Antalye bylo volné místo. „Řešili jsme to na dálku a nebylo to jednoduché všechno včas vyřídit, abychom na sobotní zápas měli dva zdravé gólmany, ale i díky perfektní součinnosti s děvčaty u nás v klubu se všechno povedlo,“ oddechl si vedoucí výpravy.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA