Výborný výkon: juniorka porazila Slavii 6:1

01.09.2014 | redakce

Fotbalová božstva odměnila Baník vskutku velkoryse. Po sobotním šestigólovém debaklu áčka celý klub prožíval zklamání, na které však skvělým způsobem zareagovala baníkovská juniorka. Na Bazalech v pondělním utkáním proti pražské Slavii předvedla výborný výkon, když soupeře od začátku do konce přehrávala a nastřílela mu šest krásných gólů. Čtyři dal hrotový útočník Jakub Šašinka, dva přidal v závěru střídající záložník Adam Hrdlička.

Jeden útok za druhým se po celý první poločas hrnul na branku hostující Slavie, které mladí baníkovci dovolili jen letmou návštěvu ve vlastním pokutovém území. Svižnému ofenzivnímu fotbalu v podání Baníku pomohl jak deštěm smáčený trávník, tak především velká chuť týmu po vítězství, na které čekal pět kol. Gólovou statistiku zápasu mohl otevřít Jakub Šašinka, kterému už tradičně patří první velká šance juniorky. Po ideální přihrávce posily z áčka, a v pondělním zápase navíc kapitána juniorky, Ondřeje Sukupa ovšem nedokázal baníkovský střelec ideálně trefit míč.

Vše si potom bohatě vynahradil, ale nepředbíhejme. Ještě před ním mohl dvakrát slávistu Janalíka překonat hbitý Zdeněk Behan, jenže v nadějných pozicích, kdy na zadní tyči zakončoval pěkné kombinační akce, střílel pouze do boční sítě. Přesně naopak mířil Šašinka, a to nejprve v 38. minutě po výborné kolmici za obranu, rychlé kličce a chytrém zakončení podél vybíhajícího brankáře. Když se zdálo, že první poločas skončí stavem 1:0, zasáhl do děje opět hrotový útočník Baníku. Po rohovém kopu se k němu odrazil míč, který nekompromisní bombou poslal pod břevno slávistické branky.

Juniorka tak za stupňujícího se deště odcházela do kabin s více než zaslouženým vedením 2:0. To se však rychle zdvojnásobilo, a to opět díky Šašinkovi. Ten v 57. minutě střelou zpoza velkého vápna zkompletoval hattrick a o jedenáct minut později se radoval počtvrté, když ukázal dobrou orientaci a výběr místa v šestnáctce a tvrdou ranou zavěsil. Ani za rozhodnutého stavu ovšem nedošlo ke snížení koncentrace na straně baníkovců. Ti měli nadále snahu útočit, za což byli v posledních minutách ještě dvakrát odměněni.

Střeleckou štafetu během střídání předal Šašinka Adamu Hrdličkovi, který pohotovým zakončením vyřešil dvě dobře sehrané kombinační akce. Mezi jeho dvě branky se ještě vklínilo snížení slávistů na 5:1, to už však nemohlo vývoj nijak ovlivnit. Juniorka Baníku si tak po závěrečném hvizdu rozhodčího mohla užít radost z předvedené hry i vysokého vítězství nad respektovaným rivalem, které však zároveň zavazuje k tomu, aby podobné výkony dokázala zopakovat i v budoucích utkáních.

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: „Po celý zápas jsme plnili to, co jsme si řekli před utkáním ohledně presinku, agresivity i herních činností. Kladně samozřejmě hodnotím herní projev, musím říct, že jsme po dlouhé době odehráli výborné utkání. K tomu mě hráči mile překvapili také individuálními výkony. Byl bych rád, kdybychom na dnešní výkon dokázali navázat a dál šli cestou, kterou nám zápas se Slávií ukázal.“

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 6:1 (2:0)

Branky: 38., 45., 57. a 68. Šašinka, 79. a 90. Hrdlička – 88. Batka.

Žluté karty: Opatřil, Kaša, Helešic

Rozhodčí: Proske – Vysloužil, Tacina

Baník: Šrom – Sukup, Kaša, Honiš, Helešic – Behan, Opatřil (33. Matěj), Tomšů, Čech – Petrus (46. Szotkowski) – Šašinka (76. Hrdlička).

Slavia: Janalík – Möglich, Matvičuk (65. Gilian), Kuchta, Mysliveček (61. Pecháček), Peterka, Fotr (46. Batka), Pelikán, Jakab, Fialka, Zámečník.

Text a foto: Tomáš Svoboda