FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vojtěch Engelmann zářil nadšením

28.07.2013 | redakce

Prvn

í ligový gól a hned vítězný. Letní posila z Dukly Praha, Vojtěch Engelmann zažil povedenou premiéru na Bazalech.

Rychlonohý záložník mohl skórovat už proti Slavii, ale tenkrát se velké šance zalekl. Proti Mladé Boleslavi si však počínal jako zkušený mazák. Po ideální přihrávce Kukece si prvním dotykem připravil míč a záhy přesnou střelou na vzdálenější tyč překonal mladoboleslavského Millera. Tato trefa se ukázala jako vítězná.

Vojtěch Engelmann po utkání neskrýval radost z premiérového zásahu. "Bylo to super. Jsem hrozně nadšený," hlásil šikovný středopolař.

Jeho příchod do Baníku se seběhl rychle. "V první chvíli to byl šok. Dozvěděl jsem se to v pátek večer a hned následující den jsme hrál přípravné utkání proti Frýdku-Místku. Nevěděl jsem, co od toho čekat, byla to nová zkušenost, ale nakonec to dobře dopadlo. Máme super partu, líbí se mi tady," usmál se Vojtěch Engelmann.

Vítězství nad Mladou Boleslaví považuje za zasloužené. "Čekal jsem od nich trochu víc, dlouho jsme je do ničeho nepustili. Snažili jsme se aktivně napadat a jít přímočaře vpřed. Je škoda, že jsme nedali na 3:1, měli bychom klid," míní levé křídlo Baníku.

Když Vojtěch Engelmann odcházel dvacet minut před koncem ze hřiště, bylo vidět, že toho má plné zuby. "Bylo to o vůli, měl jsem těžké nohy, přišly i křeče. Musel jsem vystřídat," přiznal Engelmann.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA